Pri náletoch izraelských lietadiel zahynuli tehotná žena a jej malé dieťa

9. august 2018, zdroj: TASR
9. august 2018
zdroj: TASR
Životy mladej tehotnej ženy, jej asi ročnej dcéry a bojovníka hnutia Hamas si vyžiadala séria náletov izraelských lietadiel na objekty patriace militantnému hnutiu Hamas v palestínskom pásme Gazy.
ilustračný obrázok: Názor niektorých židov na palestíncov.

Vo štvrtok o tom informoval rezort zdravotníctva pásma Gazy s tým, že militant a civilistky zahynuli pri navzájom nesúvisiacich incidentoch. Zranených bolo najmenej 12 ľudí.
      Izraelská armáda potvrdila, že jej lietadlá v pásme Gazy v noci na štvrtok podnikli približne stovku vzdušných úderov. Šlo o reakciu na odpálenie asi 70 rakiet z palestínskeho územia na juh Izraela zo stredy večera a noci na štvrtok. Podľa armády 11 z rakiet zachytil systém protiraketovej obrany Železná kupola, dve rakety dopadli na územie mesta Sderot, pričom utrpela zranenia jedna osoba. Zvyšné rakety dopadli do púšte.
      Armáda spresnila, že terčom jej náletov v pásme Gazy boli dielne zamerané na výrobu zbraní, výcvikové strediská a sklady hnutia Hamas.
      Podľa agentúry AP zatiaľ nie je možné posúdiť, či táto nová eskalácia ovplyvní Egyptom iniciované nepriame rokovania medzi Izraelom a Hamasom, ktorých cieľom je dosiahnuť dlhotrvajúce prímerie.

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

Nový konzervačný prostriedok udrží vraj dlhšie čerstvosť potravín
Ľudskoprávna skupina Sýrsky archív dokumentovala ruské útoky na…
Holandská prokuratúra: generál Praljak sa otrávil sám
Poľsko požaduje vojenské reparácie už nielen z Nemecka, ale aj…
Vatikán pripravuje reakciu na obvinenia, že pápež kryl…
Za občanov SR už rozprávaj aj Béla Bugár: na sneme EPP uviedol,…