Pri náletoch izraelských lietadiel zahynuli tehotná žena a jej malé dieťa

9. august 2018, zdroj: TASR
9. august 2018
zdroj: TASR
Životy mladej tehotnej ženy, jej asi ročnej dcéry a bojovníka hnutia Hamas si vyžiadala séria náletov izraelských lietadiel na objekty patriace militantnému hnutiu Hamas v palestínskom pásme Gazy.
ilustračný obrázok: Názor niektorých židov na palestíncov.

Vo štvrtok o tom informoval rezort zdravotníctva pásma Gazy s tým, že militant a civilistky zahynuli pri navzájom nesúvisiacich incidentoch. Zranených bolo najmenej 12 ľudí.
      Izraelská armáda potvrdila, že jej lietadlá v pásme Gazy v noci na štvrtok podnikli približne stovku vzdušných úderov. Šlo o reakciu na odpálenie asi 70 rakiet z palestínskeho územia na juh Izraela zo stredy večera a noci na štvrtok. Podľa armády 11 z rakiet zachytil systém protiraketovej obrany Železná kupola, dve rakety dopadli na územie mesta Sderot, pričom utrpela zranenia jedna osoba. Zvyšné rakety dopadli do púšte.
      Armáda spresnila, že terčom jej náletov v pásme Gazy boli dielne zamerané na výrobu zbraní, výcvikové strediská a sklady hnutia Hamas.
      Podľa agentúry AP zatiaľ nie je možné posúdiť, či táto nová eskalácia ovplyvní Egyptom iniciované nepriame rokovania medzi Izraelom a Hamasom, ktorých cieľom je dosiahnuť dlhotrvajúce prímerie.

Hodnotenie článku

Odporúčame

NATO potvrdilo svoj odmietavý postoj voči údajnej agresívnej…
Medzinárodný menový fond a Slovenská republika
EÚ vyčlenila dodatočných 37,5 milióna eur na pomoc Grécku s…
Sýrsky ortodoxný patriarcha vyzval na zrušenie západných sankcií…
Slovensko poskytne Grécku humanitárnu pomoc
Nadácia ACN na Ninivskej pláni obnoví aj celkom zničené domy…