PRIESKUM: najsilnejšie strany na Slovensku sú ficovci, sulíkovci a kotlebovci

10. august 2018, zdroj: SITA
10. august 2018
zdroj: SITA
Ak by sa parlamentné voľby konali tento víkend, vyhrala by ich strany Smer-SD s podporou 20,7 percenta a 37 mandátmi. Druhá by skončila strana Sloboda a Solidarita (SaS), ktorú by volilo 12,2 percenta a získala by 22 kresiel. Prvú trojicu s najvyšším počtom potenciálnych voličov uzatvára strana Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) so ziskom 10,1 percenta hlasov a s 18 mandátmi.
Prekvapivo aj napriek všetkým obvineniam a útokom, je ĽS Naše Slovensko na treťom mieste

 Vyplýva to z prieskumu volebných preferencií agentúry FOCUS, ktorý uskutočnila 2. až 9. augusta na vzorke 1 007 respondentov. Tí odpovedali na otázku: “Teraz si, prosím, predstavte, že by sa parlamentné voľby konali tento víkend a kandidovali by nasledujúce politické strany a hnutia. Ktorej strane alebo hnutiu by ste dali svoj hral?”. Agentúru SITA o výsledkoch prieskumu informoval Martin Slosiarik z agentúry FOCUS.

Na štvrtom mieste skončilo hnutie Sme rodina - Boris Kollár, ktoré by získalo 10 percent hlasov respondentov (18 mandátov), koaličnú Slovenskú národnú stranu by volilo 9,4 percenta opýtaných a získala by 17 mandátov, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO-NOVA) by získali 8,7 percenta, čiže 15 mandátov. Do parlamentu by sa dostalo aj Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) s podporou 7,1 percenta a 13 mandátmi a strana Most-Híd so ziskom 5,7 percenta a v parlamente by mala 10 poslancov. Mimo parlamentu by zostali strany Progresívne Slovensko (4,2 %), Strana maďarskej komunity (4,1 %) a strana SPOLU - občianska demokracia (3,3 %).

Podľa prieskumu by 13,6 percenta respondentov nešlo voliť a 17,9 percenta odpovedalo, že nevie, koho by volili. Rozhodnutých respondentov bolo 68,5 percenta.

Hodnotenie článku

Odporúčame

Živnostníci pozor, do 8. augusta 2018 treba uhradiť nové poistné!
Prokuratúra zaistila Technopol, spoločnosť blízku Marianovi K.
Najštedrejších darcov mala ĽSNS, na členskom najviac vybrali v…
Lunter nepodpíše dotáciu pre obec Lovinobaňa kvôli organizácii…
Skupina evanjelikov je znepokojená výzvou emeritných dozorcov…
Prípad uneseného Vietnamca sa zamotáva