Progresívne Slovensko vstúpi do Aliancie liberálov a demokratov za Európu

14. september 2018, zdroj: TASR
14. september 2018
zdroj: TASR
Hnutie Progresívne Slovensko sa v novembri stane súčasťou Aliancie liberálov a demokratov za Európu (ALDE). Tá združuje liberálne a progresívne hnutia a politické strany z celej Európy. Týmto vstupom sa Progresívne Slovensko stane jediným zástupcom Slovenska v tejto tretej najväčšej európskej frakcii.
Fanatický liberáli pohromade.

"Vstupom do ALDE sa Progresívne Slovensko stáva pevnou súčasťou liberálneho a progresívneho prúdu v Európe, ktorý tvorí protiváhu populizmu a snahám o rozklad európskeho projektu", poznamenal Michal Šimečka, podpredseda hnutia. Je presvedčený, že na obhajobu základov demokracie by mala existovať "jasná" hodnotová sila. "Obzvlášť na Slovensku, kde sa európskych hodnôt mnohé strany dobrovoľné vzdávajú a nadbiehajú radikálnym náladám," podotkol Šimečka.
      Progresívne Slovensko tak pôjde do volieb do Európskeho parlamentu (EP) v rámci liberálnej rodiny a jeho europoslanci zasadnú vo frakcii ALDE. Hnutie zároveň podporuje užšiu predvolebnú spoluprácu ALDE s hnutím LREM francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona a naďalej chce intenzívne spolupracovať s liberálnymi partnermi v Rakúsku, Maďarsku či Poľsku.

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

Odporúčame

Tisícky ľudí smerujú do Prešova na Národné stretnutie mládeže P18
Najštedrejších darcov mala ĽSNS, na členskom najviac vybrali v…
Stanovisko Ministerstva obrany SR k vyjadreniam generála Macka
Po Slovensku sa nám preháňajú cudzie spriatelené vojská ako pred…
Ukazuje sa, že záujmom SaS je zničiť slovenské poľnohospodárstvo
Jaguár v Nitre ponúka „teplé“ pracovné miesta. Do svojich…