Protest proti politickému prenasledovaniu a zákazu výkonu novinárskej profesie nezávislých novinárov Rudolfa Vaskyho a Martina Daňa

0 9. apríl 2020, JUDr.PhDr.Mgr. et Mgr.Henryk Lahola- občan ČR, a taktiež aj občan SR žijúci v exile v ČR
9. apríl 2020
JUDr.PhDr.Mgr. et Mgr.Henryk Lahola- občan ČR, a taktiež aj občan SR žijúci v exile v ČR
Je pre mňa nemilé prekvapenie to čo môžeme vidieť z krajne ultraľavičiarskej neomarxistickej propagandistickej rétoriky ultraliberálnych fašistov vládnucich na Slovensku, ktorú úplne nekriticky recipovali, prevzali prakticky všetci, dokonca bohužiaľ aj samotné Hlavné správy.sk, a z veľkej miery aj Kulturblog prenasledovanie v kauze nezávislých novinárov Rudolfa Vaskyho a Martina Daňa. A nie je vôbec podstatné či tak činia "iba" len zo zbabelosti, že nielen že sa nechcú otvorene zastať svojich novinárskych kolegov, ale fakticky s perzekúciou vládnúceho režimu proti nepohodlným nezávislým novinárom de facto plne súhlasia.
Rudolf Vasky a Martin Daňo počas svojej relácie Takže tak!

V každom prípade je to však ale od nich v Kulturblogu i Hlavných správach, ale i Slobodnom vysielači a inde veľmi krátkozraké, pretože absencia akýchkoľvek protestov proti umlčiavaniu nezávislých novinárov môže vládnuci totalitný neomarxistický režim iba len povzbudiť k ešte väčším perzekúciám voči slobodomyseľne mysliacim ľuďom, kde v prvom rade budú „na rane“ ďalší nezávislí novinári, a paradoxne bude to práve najmä Kulturblog a Hlavné správy.sk a ďalšie konzervatívne nezávislé médiá, ktoré asi budú tentoraz „na rade“ umlčať ich slobodný hlas, pretože totalitné režimy na prvom mieste sa snažia o umlčanie práve nezávislých novinárov, u ktorých hrozí vládnucemu režimu najväčšie nebezpečenstvo, že by mohli ľuďom otvárať oči nastavovaním zrkadla, a tým demaskovať totalitnú nedemokratickú podstatu vládnuceho režimu na Slovensku, v dôsledku čoho práve takýchto slobodomyseľných nezávislých novinárov sa totalitné diktátorské režimy vždy boja úplne najviac.

Preto každý slobodomyseľný človek, ktorému je sloboda milá by v súvislosti s perzekúciou nezávislých novinárov Rudolfa Vaskyho a Martina Daňa by na protest voči súčasným totalitným praktikám vládnuceho krajne ultraľavičiarskeho neomarxistického režimu ultraliberálnych fašistov na Slovensku už z princípu mal pozdvihnúť svoj protestný hlas, a to bez ohľadu na to, do akej miery sa osobne stotožňuje alebo nestotožňuje s politickými názormi týchto novinárov, ba dokonca aj v tom prípade ak hoc aj vôbec osobne nesúhlasí s ich konkrétnymi politickými názormi, ktoré títo dvaja nezávislí novinári zastávajú.

Tým, ktorí si azda naivne myslia, že ak budú mlčať a nebudú protestovať proti umlčiavaniu nezávislých novinárov a iných slobodomyseľne mysliacich ľudí, že si tým u nedemokratického totalitného režimu niečo pomôžu, sa veľmi mýlia. V tejto súvislosti by som si dovolil citovať výrok nemeckého evanjelického pastora Martina Niemöllera, ktorý na margo svojho zbabelého mlčania vo svojich časoch, vo vzťahu k dnešku na Slovensku, povedal Niemöller k veľmi podobným perzekúciám hitlerovskému nacionálno-socialistického režimu v Nemecku voči vtedajšiemu „svojmu“ režimu zatýkajúcemu svojich nepohodlných občanov:

Keď gestapáci zatýkali komunistov, mlčal som, veď nie som predsa komunista, ale som klerikál. Keď potom zas zatýkali sociálnych demokratov, odborárov a iných ľavičiarov, opäť som mlčal, veď nie som predsa sociálny demokrat a ani odborár a ani žiadny ľavičiar, ale som predsa klerikál a pravičiar. Keď potom prišli zatýkať Židov, opäť som mlčal, veď nie som predsa Žid, ale som Nemec. A potom keď zas prišli zatýkať katolíkov, tak opäť som mlčal, veď nie som predsa katolík, ale som protestant. A keď si nakoniec prišli zatknúť aj mňa, tak už tu nebolo vôbec nikoho, kto by proti môjmu zatknutiu ešte mohol protestovať.“

Pripadá mi to, ako keby ten Niemöller hovoril o dnešnom Slovensku, iba len tých zmienených "gestapákov" by tu bolo treba nahradiť za názov dnešného slovenského gestapa "NAKA".

Opätovné uväznenie nezávislého novinára Ruda Vaskyho je posledná kvapka mojej trpezlivosti a nemôžem už viacej nečinne mlčať. Táraniny vládnuceho režimu a jeho papagájov sú pre mňa právne irelevantné. Nie je podstatné dokonca ani len to, že vládnucemu krajne ultraľavičiarskemu neomarxistickému režimu ultraliberálnych fašistov na Slovensku sa "úspešne" podarilo zastrašiť nezávislého novinára Martina Daňa, ktorý sa skutočne teraz už nijako neozýva, pretože diktátorský vládnuci režim na Slovensku nezávislého novinára Martina Daňa "úspešne" umlčal.

Zanechajte všetci tejto demagogickej pokryteckej rétoriky spojenej s obrazne povedané tancovaním okolo horúcej kaše, že novinár Rudolf Vasky akési rozhodnutie súdu porušil či neporušil, pretože nazvite veci pravým názvom a bez servítok, povedzme si úplne otvorene, že vládnuci krajne ultraľavičiarsky ultraliberálny neomarxistický režim na Slovensku skrze svoj bábkový pseudosúd v pseudosúdnej fraške parodujúcej „súd“ fakticky- a poviem to úplne otvorene bez akéhokoľvek zahmlievania propagandistickými servítkami -novinárom Rudolfovi Vaskymu a Martinovi Daňovi zakázal výkon ich novinárskej profesie !!!

Áno, pre tých natvrdlých či pomalšie chápajúcich to zopakujem ešte raz: súčasný vládnuci totalitný režim na Slovensku farizejsky sa oháňajúci s údajnou demokraciou skrze svoj krajne ultraľavičiarsky, ultraliberálny neomarxistický „revolučný tribunál“ zakázal z rýdzo politických dôvodov dvom nezávislým novinárom výkon ich novinárskej profesie!!!

Týmto úplne bezprecedentným zákazom novinárskej práce dvom - vládnucemu totalitnému režimu - politicky nepohodlným novinárom Rudolfovi Vaskymu a Martinovi Daňovi si vládnuci režim na Slovensku môže podať ruku s vládnucim režimom ani nie tak spred novembra 1989, pretože za Gorbačovovej "Perestrojky" a "Glasnosti" koncom osemdesiatich rokov sa už až tak extrémne totalitné praktiky násilného umlčiavania politicky nepohodlných novinárov sa už takto brutálne hrubo nediali, ale týmto totalitným umlčaním novinára Martina Daňa a pokusom o umlčanie novinára Rudolfa Vaskyho si vládnuci totalitný režim na Slovensku môže podať ruku so stalinistickým totalitným režimom komunistického Československa päťdesiatich rokov dvadsiateho storočia, poprípade si súčasný totalitný krajne ultraľavičiarsky neomarxistický režim ultraliberálnych fašistov na Slovensku ako s plne rovnocenným veľmi mu podobným totalitným režimom môže podať ruku aj s vyššie už spomenutým hitlerovským režimom nacionálno-socialistického Nemecka!!!

Je len veľmi smutné, že na vnútroslovenské podmienky inak relatívne vysoko seriózne Hlavné správy.sk, a ešte serióznejší konzervatívny Kulturblog, ale aj mnohí iní tu de facto preberajú toto účelovo propagandistické zahmlievanie vládnuceho režimu ohľadom totalitnej podstaty tohoto zákazu novinárskej práce nezávislých novinárov, ktorým vládnuci režim na Slovensku z rýdzo politických dôvodov zakázal výkon ich novinárskej profesie, čím de facto s týmito totalitnými praktikami voči dvom režimu politicky nepohodlným nezávislým novinárom Rudolfovi Vaskymu a Martinovi Daňovi vlastne Hlavné spravy.sk a do istej miery aj Kulturblog - neviem prečo – úplne iracionálne fakticky súhlasia...

Zaplať Pán Boh, že ja osobne už žijem v Českej republike (čo mi i umožňuje takto slobodne a otvorene písať a kritizovať súčasný diktátorský režim na Slovensku bez strachu z obdobného politického postihu od politicko-ideologického Gestapa-NAKA), kde síce taktiež i nám tu v Českej republike vládne neomarxistický režim, ale aspoň zatiaľ k takémuto otvorene fašistickému zakazovaniu novinárskej práce režimu politicky nepohodlných novinárom tu zatiaľ ešte stále zaplať Pán Boh nedochádza.

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

V posledných mesiacoch Slovensko Iraku poskytlo nielen…
Poslanci vraj na základe neoverených informácií škandalizujú…
Väčšina infekcií HIV na Slovensku bola prenesená homosexuálnym…
Poslanci rozhodli: Očkovanie nebude podmienkou pre prijatie…
Kandidát na prezidenta Milan Krajniak
Mazurekovi prešiel v NR SR návrh vykonať poslanecký prieskum v…

Diskusia k článku

Upozornenie: Pred publikovaním príspevku si prečítajte pravidlá diskusie

Vážení diskutéri, podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky, atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Prevázdkovateľ webstránky sa dištancuje od všetkých komentárov porušujúcich platnú legislatívu.