Režim slobodomurárov

0 19. september 2020, Milan Palffy
19. september 2020
Milan Palffy
To slovo asi každý niekedy počul, ale nie každý vie, kto tí ľudia vlastne sú a čo chcú – prípadne – čo robia. Mnohí o ich existencii nevedia, niektorí neveria, že existujú a nakoľko sa o nich nehovorí a nepíše a nikdy o nich nič nedávajú na Markíze, či Joj, tak to môže vyzerať tak, že si to snáď len niekto vymyslel.
Ilustračné foto.

Bratislava, 19.9.2020. Režim veľmi rád označuje veci, o ktorých nechce, aby sa hovorilo a písalo, ako konšpiračné. Konšpiračné znamená, že to neexistuje a len niekto (obvykle samozrejme „fašisti“) sa o tom zmieňujú a to samozrejme hlavne preto, že sú „fašisti“. Príkladov je dosť a niektoré z týchto „konšpirácií“ sú aj trestne stíhateľné. Najnovšou „konšpiráciou“ je zľahčovanie či zosmiešňovanie potupnej kampane ohľadne vírusu COVID-19. Ale sú aj iné a oveľa sofistikovanejšie.

Ale poďme späť ku slobodomurárom. Nebudem sa venovať histórii vzniku spoločenstva slobodomurárov, každopádne sú tu už stovky rokov a v zásade sa ich činnosť veľmi nezmenila. A ani obsadenie.

Pozrime sa na slobodomurárov na Slovensku. Nikde sa o nich veľmi nepíše, žiaden slobodomurár nie je hrdinom v limonádových seriáloch oblbujúcich televízií a nikto vám ani na rovinu nepovie, že je slobodomurár. Je len veľmi málo zahraničných filmov, kde slobodomurári sú spomínaní, ale aj to len náznakom a nikdy nie úplne otvorene.

Aj na Slovensku existujú Slobodomurárske lóže a je ich hneď niekoľko. Fungujú na podobných princípoch, ako v západných krajinách, majú podobné rituály (ktoré sú veľmi dôležité). Myslím si však, že veľa ľudí o tom nevie absolútne nič. A väčšina neverí v existenciu niečoho takého. A to je tiež veľmi dôležité. Utajenie. A tu možno sme pri podstate myšlienky, ktorú chcem sprostredkovať. Utajenie.

Kto môže byť členom lóže? To nie je až také jednoduché. Predovšetkým je potrebné aby vás niekto dôležitý (už niekto, kto členom je) odporučil. Potom vás budú preverovať. Slobodomurári majú záujem o ľudí, čo majú peniaze a vplyv (moc) a najlepšie aj jedno aj druhé. Inak to v žiadnom prípade nejde. A potom aj politické presvedčenie a politická minulosť. Slobodomurári odmietajú prijať za člena kohokoľvek, kto bol niekedy aktívny v režime alebo strane, ktorá presadzovala autoritatívny politický systém. Ale pozor. A tu je ten podstatný rozdiel. Nesmiete byť členom ani sympatizantom ani ničím podobným s hnutiami, ktoré oni označujú za „fašistické“. Všetko ostatné je pochopiteľne legálne. Takže členstvo v Komunistickej strane nevadí. A komunisti tam po roku 1989 na Slovensku tvorili väčšinu.

Slobodomurári veria v „demokratický“ spoločenský systém a ten podľa nich spočíva v moci, ktorá pochádza z parlamentných (slobodných) volieb. Tie im nevadia, lebo s tým si vedia veľmi ľahko poradiť. A potom následne si z politikov spravia svojich emisárov (biele kone) a tak podľa ich predstáv funguje demokratická spoločnosť. V momente, ako si niekoho nedokážu kúpiť – dostane označenie, ako „fašista“  a je to vybavené.

Čo všetko dokážu takí slobodomurári zariadiť? Všetko. Od parlamentných volieb, cez nasmerovanie režimu do rôznych združení, tvorbu zákonov – všetko. Ovládajú sudcov (mnohí z nich sú členmi lóží), vyšetrovateľov a všetko, čo si viete predstaviť. Ten, koho neovládajú je pochopiteľne fašista. Čo iné?

Pre pochopenie a zjednodušenie – slobodomurári fungujú, ako mafia. Na rozdiel od predstavy mafiána, aká sa udomácnila v 90tych rokoch (tučné prasa v teplákoch a s pištoľou vyberajúce výpalné) sú títo ľudia úplne iní. Nikto o nich nevie na sto percent, že sú slobodomurármi. Aj keď je to evidentné – nakoľko tento druh mafie u nás podľa dnešných zákonov nie je zakázaný  - neviete, kto je a kto nie je slobodomurár. Občas sa niekto preriekne, alebo spraví krok, ktorý ho čiastočne odhalí, ale nikdy to nie je otvorené.

A títo ľudia ovládajú režim, ktorý nazvali demokraciou a títo ľudia sa hrajú s ostatnými. Títo ľudia vymýšľajú kampane, prenasledujú svojich skutočných, ale aj fiktívnych nepriateľov a títo ľudia stoja aj nad tou komickou predstavou demokracie u nás.

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

Marxistický útok na slobodný svet!
Kandidát na prezidenta Béla Bugár
Posun vo veci tzv. "samoudania"
Zbrojný preukaz - mýty a legendy
Farizejstvo Andreja Danka spracované vo videu
Varieté SNP

Diskusia k článku

Upozornenie: Pred publikovaním príspevku si prečítajte pravidlá diskusie

Vážení diskutéri, podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky, atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Prevázdkovateľ webstránky sa dištancuje od všetkých komentárov porušujúcich platnú legislatívu.