Riaditeľka strednej školy pobúrila Slovákov: Žiakovi zakázala nosiť tričko s Putinom

0 14. september 2019, Karol Šťastný
14. september 2019
Karol Šťastný
Keď v novembri 1989 padol v Československu takzvaný socialistický režim, celá spoločnosť, vrátane školstva údajne nastúpili cestu demokratizácie a humanizácie. Nedávno zverejnená príhoda mladého stredoškoláka z Púchova, na ktorú prostredníctvom sociálnej siete Facebook upozornilo množstvo pobúrených Slovákov ale prináša viaceré otázky: Je Slovenské kapitalistické školstvo skutočne apolitické? Majú slovenskí žiaci na školách garantovanú skutočnú slobodu myslenia, prejavu a vlastných názorov?
Hneď po svojom zvolení do funkcie prezidenta, A. Kiska rozbehol sériu návštev slovenských stredných škôl, kedy najmä študentov varoval pred rizikom narastajúceho nacionalizmu a extrémizmu.

Napriek mnohým odborne a zaujímavo znejúcim výrazom, ktoré dnes v súvislosti s moderným vzdelávacím prístupom používajú takzvaní prívrženci slobody a demokracie, aktuálny vývoj slovenskej spoločnosti ukazuje, že práve socialistický vzdelávací systém bol v mnohých aspektoch úspešnejší, ako súčasný liberálno-kapitalistický.

Nie je žiadnym tajomstvom, že práve kvôli zle nastavenému vzdelávaciemu systému pociťujeme dnes stále častejšie na Slovensku nedostatok potrebnej kvalifikovanej sily.      

S prihliadnutím na všetky vyššie uvedené skutočnosti, sa nasledujúca príhoda mladého stredoškoláka z Púchova javí ako ďalšia nepodarená a nelogická iniciatíva extrémnych liberálov poškodzujúca slovenský vzdelávací systém.

CELÝ TEXT PRÍHODY,  KTORÁ POBÚRILA ZNAČNÚ ČASŤ SLOVENSKEJ VEREJNOSTI


JE SLOVENSKÉ ŠKOLSTVO SKUTOČNE APOLITICKÉ? TRIČKO S VLADIMÍROM PUTINOM ZAKAZUJÚ, KISKU A MIMOVLÁDKY DOVOĽUJÚ

Tak žiakom a študentom sa pomaličky začal školský rok a pri tejto príležitosti vám milí priatelia opíšem svoju krátku prázdninovú príhodu. Prázdniny sa už chýlili ku koncu, keď som sa počas prechádzky so synom rozhodol, že si idem zacvičiť na vorkautové ihrisko, ktoré máme v Púchove. Práve tam som stretol mladého chlapca z Púchova s tričkom, s vyobrazenou podobizňou ruského prezidenta Vladimíra Putina.

 Uvedený chlapec tam rovnako ako ja trénoval. Pri tejto príležitosti sme spoločne rozvinuli konverzáciu, keď mi opísal svoju osobnú skúsenosť so svojim zaujímavým tričkom (vyobrazenom na fotografii).

Keď si jedného dňa spomenuté tričko obliekol do školy (v čase bežného vyučovania),  jedna z “vysoko uvedomelých“ učiteliek a následne aj riaditeľka školy ho okamžite upozornili, že takéto tričko v škole nemôže nosiť, pretože porušuje školský poriadok, že na odevoch školákov údajne nemôžu byť vyobrazené žiadne tváre, hlavy, ani politické symboly a nech si ho okamžite prezlečie, inak bude mať veľké problémy. 

Po tejto informácii mi prezradil aj názov svojej školy a pomery, aké dnes na slovenských školách reálne panujú. Opísal mi, ako k nim do školy prišiel aj bývalý prezident Kiska, ako po slovenských školách behajú rôzni aktivisti z mimovládiek, ktorí podprahovo politicky manipulujú žiakov, keď im takticky prednášajú o extrémizme, fašizme a samozrejme zlých kotlebovcoch.

 

V tejto súvislosti ma teda napadá, tvár, alebo hlava významného vodcu ruského národa na tričku mladého žiaka riaditeľke vadí, no osobná účasť Kisku- slizký ksicht  daňového, volebného a pozemkového podvodníka , ktorý vymýva mozgy deťom v čase vyučovania jej nevadí?

Samozrejme, ako som už naznačil, podobne sa dá zamyšlať aj nad činnosťou  najrôznejších mimovládiek.

Keď som sa následne rozhodol prečítať si školský poriadok danej školy zistil som, že žiadny príkaz alebo zákaz o vyobrazení Putina tam neexistuje.

Zistil som ale že žiaci majú právo: „

-Na ochranu pred všetkými formami diskriminácie, alebo trestania, ktoré vyplývajú z postavenia, činnosti, vyjadrených názorov, alebo presvedčenia jeho rodičov, zákonných zástupcov, alebo členov rodiny. 21

- Na slobodu prejavu, pričom jeho názorom - najmä tým, ktoré sa dotýkajú jeho

osoby - musí ŠI venovať patričnú pozornosť; pritom však musia byť rešpektované

práva a povesť iných, chránená národná bezpečnosť, verejný poriadok, verejné zdravie a morálka.

- Na slobodu myslenia, svedomia a vierovyznania.

- Na úctu k ich osobe, vierovyznaniu, svetonázoru, národnostnej a etnickej

príslušnosti.“

Zároveň tam bolo napísané, že: „

Žiak chodí do školy vhodne a čisto oblečený... Žiakom sa zakazuje uplatňovať rôzne formy diskriminácie a obzvlášť segregácie

národnostných menšín, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatných foriem

intolerancie - nosiť, propagovať, fašistické symboly na tričkách, vetrovkách,

kľúčoch a pod., presadzovať fašistické symboly. “

Nech hľadám akokoľvek, nejakú klasifikáciu správania, zakazujúcu žiakom nosiť trička s vyobrazením Putina som tam veru nenašiel. 

Takže záverečné zhrnutie: mimovládky a Kiska áno, Putin na tričku nie?

Samozrejme plne si uvedomujem, že takúto vec je za aktuálnych pomerov takmer nereálne riešiť, keďže takmer každý zo študentov a žiakov nechce mať v škole zbytočné problémy, najdôležitejšie je pre nich úspešne dokončiť svoje štúdium.

Ostáva nám preto len dúfať, že po nadchádzajúcich voľbách do NR SR sa slovenská politická klíma natoľko radikálne zmení, že podobným fašistickým praktikám liberálov na našich slovenských školách bude definitívny koniec.

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

Ministerstvo pôdohospodárstva zamietlo finančnú pomoc pre…
Katolíci na Slovensku i v zahraničí slávia Nanebovzatie Panny…
Chceš sa stať policajtom? Práve teraz máš jedinečnú príležitosť!
A. Belousovová: Jánošík bohatým bral a chudobným dával, v SNS to…
Podozrivého z terorizmu pravdepodobne vydajú na Ukrajinu
Kráľova hoľa spája ľudí z Horehronia, Liptova i Spiša

Diskusia k článku

Upozornenie: Pred publikovaním príspevku si prečítajte pravidlá diskusie

Vážení diskutéri, podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky, atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Prevázdkovateľ webstránky sa dištancuje od všetkých komentárov porušujúcich platnú legislatívu.