Rusko zohráva kľúčovú úlohu na medzinárodnej scéne

14. september 2018, zdroj: TASR
14. september 2018
zdroj: TASR
Bývalý sovietsky prezident Michail Gorbačov sa domnieva, že Rusko zohráva kľúčovú úlohu na medzinárodnej scéne a západ by mal upustiť od snáh izolovať jeho krajinu. Gorbačov to uvádza vo svojej najnovšej knihe s názvom V meniacom sa svete", ktorú predstavili vo štvrtok novinárom.
Bývalý sovietsky prezident Michail Gorbačov.

"Rusko bude mať jednu z najvýznamnejších úloh v meniacom sa svete a som si istý, že jeho rola bude pozitívna. Rusko nemôže byť trestané ani izolované, takže je načase, aby Západ upustil od takéhoto úsilia," napísal niekdajší vodca Sovietskeho zväzu (ZSSR), ktorého vo štvrtok citovala ruská agentúra TASS.
      Gorbačov taktiež poznamenal, že "obhajuje bezpodmienečné právo Ruska na nezávislú a aktívnu zahraničnú politiku". Zároveň sa stavia proti nepodloženej kritike a obvineniam z mocenských ambícií a agresívnych plánov. Takisto ľutuje pretrvávajúci zvyk Západu "obviňovať všetko z Ruska namiesto nestranného posudzovania vznikajúcich problémov".
      "Niektorí v západných médiách sú posadnutí protiruskými stereotypmi. Kritika našich skutočných problémov sa začína robiť bez rozmyslu," povedal Gorbačov s tým, že "využije každú príležitosť, aby tento trend zvrátil".

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

Odporúčame

Napriek brexitu Londýn navrhol EÚ zónu voľného obchodu pre…
Exprezident ČR Klaus: Kancelárka Merkelová zľahčuje ničivé…
V Dánsku začal platiť zákaz oblečenia zahaľujúceho tvár
V Palerme zaistili loď s 20 tonami hašiša na palube
Nórsko začne pokusne predpisovať heroín zdarma drogovo závislým…
V Bulharsku zadržali Nemca tureckého pôvodu, údajne odsúdeného…