Sebaponižovanie Dr. Klimenta

0 22. november 2020, Milan Palffy
22. november 2020
Milan Palffy
Vypočúvanie jedného z kandidátov na funkciu generálneho prokurátora mi nedalo, aby som k tomu niečo nenapísal. Celý proces prebiehal nesmierne nedôstojne. Na jednej strane sedeli poslanci z výboru a na druhej kandidáti, ktorí si pravdepodobne vopred zabezpečovali prípadnú podporu a preto ich odpovede na otázky boli veľmi ovplyvnené ich úpornou snahou o zvolenie. To spravilo z celého procesu frašku a trápne divadlo, ktoré kandidátov diskvalifikovalo ešte predtým, ako by zasadli do funkcie.
Ilustračné foto.

Bratislava, 22.11.2020. Zaujal ma hlavne prípad Dr.Juraja Klimenta, sudcu najvyššieho súdu SR a mediálne známej osoby.

Pre verejnosť je Juraj Kliment známy tým, že sedel v senáte súdu, ktorý opätovne odsúdil vrahov Ľudmily Cervanovej na zaslúžený, alebo skôr milosrdný trest. Pre novinárov je „zaujímavý“ tým, že bol svojho času prichytený pri riadení motorového vozidla pod vplyvom alkoholu.

Pre odbornú verejnosť je Kliment známy svojou nespochybniteľnou odbornosťou, ale to je niečo, čomu sa pri vypočúvaní kandidátov zásadne nevenuje žiadna pozornosť. Nakoniec – niektorí poslanci z ústavnoprávneho výboru nemajú potrebné vedomosti a kapacitu, aby také niečo mohli posudzovať.

Jedným z nich je nepochybne poslanec za SaS Ondrej Dostál. Svoje otázky na doktora Klimenta smeroval výlučne len na údajne „kontroverzný“ rozsudok v prípade, ktorý sa ľudovo nazýva „Kauza Cervanová“ (v skutočnosti Kocúr a spol., predtým Brázda a spol.)

Dostál patrí dlhodobo ku komunite ľudí, ktorí s nesmiernou drzosťou spochybňujú jednak právoplatné rozhodnutie NS v tomto prípade a bezohľadne nerešpektujú existujúce fakty, ako aj dôstojnosť pozostalých po umučenej a následne zavraždenej Ľudmile Cervanovej.

Nie je sám. Patrí tam prakticky celá redakcia propagandistického týždenníka .týždeň, ako rôzni blázni, ktorí o prípade doslova nič nevedia a samozrejme – vrahovia a spolupáchatelia. Do dnešného dňa sú zo siedmych týchto zločincov nažive šiesti.

Doktor Kliment doteraz vystupoval veľmi konzekventne a presvedčivo dokazoval, že tento odporný zločin skutočne spáchali títo zločinci, ktorí sa koniec koncov ku svojmu činu aj priznali. Nie síce všetci, ale to nič nemení na skutočnosti, že tento čin vykonali a bolo im to absolútne nespochybniteľne dokázané. Dnešný svet a súčasný slovenský režim je však týmto ľuďom veľmi naklonený, čo im dodáva odvahy otvárať ho do nekonečna a falšovať jednak priebeh vyšetrovania, ako aj realitu.

Dnes však Kliment kandiduje na vysokú pozíciu v slovenskej justícii a potrebuje byť zvolený. A to ho pravdepodobne vedie k tomu, aby siahol po subštandardných prostriedkoch. Bolo tomu tak aj pri vypočúvaní, ktoré prebehlo včera.

Netreba asi komentovať správu, že Dr. Kliment si bol „vybavovať“ podporu u Igora Matoviča. Neviem, či to je vôbec takto možné, ale zrejme je to len legálny lobbing. Poznámky o tom, že senát Dr. Zemkovej, ktorá nezakázala ĽSNS, bol „ovplyvňovaný“ sú úplne mimo akúkoľvek dôstojnosť sudcu NS. Ak naznačovanie postihov pre režim nepríjemnej strany má slúžiť, ako prostriedok na zapáčenie sa poslancom výboru, tak to je potom skutočne mimoriadne smutné.

Horšie je, ako sa postavil ku osobe Petra Tótha, ktorý za jeho spolupráce napísal vynikajúce dve knihy o samotnom prípade. Aj keby bol Peter Tóth ktokoľvek a spravil čokoľvek neskôr, faktom zostáva, že napísal asi neprekonateľne presnú a faktograficky vernú, obsiahlu knihu (prvý diel) o celom prípade. Nikto normálny a objektívny nemôže spochybniť kvalitu tejto publikácie a aj keby bol Tóth masovým vrahom, nič to nemení na skutočnosti, že kniha bola spracovaná perfektne.

Preto zostáva nepochopiteľné, prečo sa Kliment od Tótha dištancuje a prečo komentuje prípadnú účasť Mariána Kočnera na krste knihy. Marián Kočner bol v tom čase síce možno „kontroverzný“, ale bezúhonný a rešpektovaný podnikateľ. Minimálne podobne, ako dnešný predseda NRSR. Na rozdiel od predsedu NRSR však bol v čase krstu knihy skutočne bezúhonný.

Tóth spravil svoju prácu perfektne a jeho publikácia vzbudila mimoriadny ohlas, oveľa väčší, ako neskoršia kniha Martina Hanusa, ktorý pôvodne patril do skupiny obhajovateľov vrahov z Nitry. Lenže Tóth je „persona non grata“, zatiaľ čo Hanus je „renomovaný“ novinár a šéfredaktor.

Zaujímavý fakt je však ten, že keď Tóth robil svedka v oboch procesoch s Kočnerom, tak nevadil. Zaujímavé.

Celé je to len ukážkou toho, o čom je slovenská justícia a politika. Pre ľudí znalých je to ďalším dôkazom o tom, kto tu v skutočnosti vládne. Čo všetko musí znášať človek, ktorý si dovolil odsúdiť ľudí, ktorí majú byť nedotknuteľní, bez ohľadu na to, kedy a koho zavraždia. Na jednej strane vyplakávanie nad pani Kušnírovou, ktorá sa neustále domáha odškodnenia, pričom objednávateľ vraždy jej dcéry nie je známy a na druhej strane ponižovanie zomierajúcej pani Cervanovej, ktorá v živote žiadne odškodnenie nedostala, hoci vrahovia jej dcéry behajú po slobode a majú svojich obhajcov aj medzi poslancami NR.

JUDr. Kliment nedosiahol nakoniec nič. Dostála a jeho komunitu nepresvedčil, že ľutuje, čo spravil a ostatných nepresvedčil, lebo všetko je aj tak dohodnuté niekde inde.

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

Poslanci NR SR Marian Kotleba a Milan Mazurek skritizovali…
Dá sa vytvoriť občiansky nátlak a bojkotovať Pentu?
Gajdoš: Vstupu vojakov do polovojenských organizácií zabráni…
Meno nového ministra financií má byť známe na budúci týždeň
Priebežné výsledky prezidentských volieb online
Špinavá politická hra? Bývalá národniarka Belousovová sa pustila…

Diskusia k článku

Upozornenie: Pred publikovaním príspevku si prečítajte pravidlá diskusie

Vážení diskutéri, podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky, atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Prevázdkovateľ webstránky sa dištancuje od všetkých komentárov porušujúcich platnú legislatívu.