Severná Kórea a Sýria čelia rovnakému "nepriateľovi"

5. december 2018, zdroj: TASR
5. december 2018
zdroj: TASR
Severokórejský minister zahraničných vecí Ri Jong-ho v utorok vyhlásil, že jeho krajina a Sýria čelia rovnakému "nepriateľovi".
Sýrsky prezident Bašár Asad a severokórejský minister zahraničných vecí Ri Jong-ho.

Sýrsky prezident Bašár Asad, ktorý ho prijal v Damasku, reagoval označením Spojených štátov ako nepriateľskej krajiny k Sýrii a Severnej Kórei, uviedla sýrska štátna tlačová agentúra SANA.
      Washington má odhadom 2000 vojakov umiestnených na východe Sýrie v rámci svojej kampane proti militantom zo skupiny Islamský štát.
      Severokórejský minister zablahoželal Sýrii k nedávnym víťazstvám nad ozbrojenými skupinami a uviedol, že vojenské a politické úspechy predstavujú "pevný základ" pre obnovu krajiny.
            Ri Jong-ho odovzdal Asadovi posolstvo od severokórejského vodcu Kim Čong-una a vyzval tiež na užšiu spoluprácu medzi oboma štátmi.
      Agentúra AP pripomína, že Sýria a Kórejská ľudovodemokratická republika (KĽDR) sú dlhoroční spojenci. Obviňujú ich zo spolupráce týkajúcej sa chemických zbraní, čo oba štáty popierajú.

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

18-ročný azylant z Afganistanu napadol a zranil nemeckých…
Židovskí lídri sa zastali prezidenta obvineného z antisemitizmu
Pravicové politické krídlo je "pravým" ochrancom Európy
Palestínske deti požiadali Merkelovú, aby zachránila ich osadu…
Manévre NATO v Nórsku poznamenali nešťastné udalosti
Banka ING Groep zaplatí 775 miliónov eur za pranie špinavých…