Slovenský nacionalisti vyhlásili pátranie po známom blogerovi Jánovi Benčíkovi

6. august 2018, Karol Šťastný
6. august 2018
Karol Šťastný
Známy aktivista Ján Benčík, ktorý sa od roku 2012 prostredníctvom svojho blogu venuje monitorovaniu a odkrývaniu takzvaných slovenských extrémistov, neonacistov, konšpirátorov, a tiež žoldnierov, ktorí bojujú v konflikte na východnej Ukrajine na strane proruských separatistov nedal o sebe vedieť už dlhšiu dobu. Jeho doposiaľ pravidelne príspevky a komentáre uverejňované na Denníku N sa záhadne zastavili. Posledný článok uverejnil 3. Júna 2018. Bečíková neaktivita neunikla pozornosti niektorých slovenských nacionalistov, ktorí v tejto súvislosti uverejnili na facebooku ironický obrázok s jeho podobizňou a výzvou „HELP WANTED“.
Foto: Ján Benčík slovenský občiansky aktivista

Slovenským nacionalistom pravdepodobne nie je ľahostajný osud aktivistu Jána Benčíka. Známa protisystémová stránka ALTERNATÍVNA CESTA, ktorej tvorca Lukáš Kopáč organizoval spoločne s nacionalistami viaceré masové protesty začala šíriť výzvu so žiadosťou o pomoc s Benčíkovým hľadaním.  

„Kam sa podel hrdý Ján Levoslav Biela vrana? Už vyše mesiaca neuverejnil, žiadnu prevratnú skutočnosť zo života nacionalistov na Slovensku. Neviete o ňom niečo? Už ho nebaví písať hlúposti, alebo mu prestali platiť?“ píšu slovenskí nacionalisti na facebooku.

Kto je Ján Benčík?

Narodil sa v roku 1948, Bratislave, je slovenský občiansky aktivista, bloger, nositeľ ocenenia Biela vrana, ktoré každoročne udeľuje Aliancia Fair-play a VIA IURIS.

Po Nežnej revolúcii patril k spoluzakladateľom VPN v Ružomberku a pracoval ako redaktor mestského periodika Ružomberský hlas.  

Od roku 2012 sa na svojom blogu aktívne venuje monitorovaniu a odkrývaniu slovenských extrémistov, neonacistov, konšpirátorov, a tiež žoldnierov, ktorí bojujú v konflikte na východnej Ukrajine na strane proruských separatistov. Na túto tému napísal už viac ako 60 blogov.

Za jeho činnosť mu v roku 2016 vyjadril uznanie aj prezident SR Andrej Kiska. V roku 2017 získal Ján Benčík špeciálne ocenenie, ktoré mu udelila organizácia Georga Sorosa- Nadácia otvorenej spoločnosti v 13. ročníku Novinárskej ceny 2016.  

 

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

Policajná razia na kúpalisku v Púchove! Na telách návštevníkov…
SaS chce umožniť partnerom uzatvárať oficiálne partnerské zväzky
Benzín a nafta drahšia na Slovensku ako v Rakúsku
V troch regionálnych centrách remesiel ÚĽUV-u možno spoznať…
V auguste poberalo pomoc v hmotnej núdzi na Slovensku 69.747 ľudí
Andrej Kiska sa v prejave v OSN zameria aj na zodpovednosť lídrov