Smutná správa pre Róberta Fica! Radikálni socialisti už vôbec neveria strane SMER-SD ani marxistovi Blahovi

8. november 2018, Karol Šťastný
8. november 2018
Karol Šťastný
Po návšteve Roberta Fica a Ľuboša Blahu na Kube sme sa rozhodli požiadať o vyjadrenie aj predstaviteľov socialistickej politickej strany VZDOR - strana práce, aby nám priblížili svoj pohľad na súčasnú situáciu ľavicovej politickej scény na Slovensku. Na naše otázky následne zareagoval Miroslav Pomajdík- predseda Vzdoru-strany práce, ktorý nám poodhalil svoj dosť šokujúci názor na stranu SMER-SD.
Miroslav Pomajdík- predseda Vzdoru-strany a Ľuboš Blaha - poslanec NR SR

Tak tieto slová Róberta Fica určite nepotešia. Podľa mladého socialistu Pomajdíka je Smer-SD len obyčajná štandardná kapitalistická strana a poslanec Ľuboš Baha je len bábka, ktorú v Smere umelo vydržiavajú, aby u ľudí vyvolával zdanie ľavicovosti.

 „SMER-SD má za sebou rôzne kauzy, pochybné prepojenia a dosadzovanie  svojich ľudí, oligarchov v pozadí a tak isto to je aj s terajšou pravicovou opozíciou, ktorej nikdy nepôjde o blaho pracujúcich, ale pôjde im o prehĺbenie kapitalizmu v našej krajine a aj ich vláda bude prospešná pre najbohatších ľudí tejto krajiny, finančné skupiny a nadnárodne korporácie. Preto Vzdor-strana práce považuje Smer-SD za štandardnú kapitalistickú stranu a taktiež naša strana nespolupracuje so žiadnym členom Smeru-SD. Čo sa týka poslanca Blahu, tak tu je zrejmá jedna taktická vec a to tá, že Smer-SD si ho drží hlavne kvôli tomu, aby budil u ľudí zdanie ľavicovosti Smeru-SD, aby vyvolával sympatie u tých voličov, ktorí s nostalgiou spomínajú na socializmus a tým si držal SMER-SD gro týchto ľavicovo a prosocialisticky orientovaných ľudí. Z tohto hľadiska berieme poslanca Blahu s rezervou, samozrejme, nebránime sa spolupráci na rôznych prospešných otázkach ohľadne práv pracujúcich, v týchto aktivitách ho radi podporíme, no to, že Blaha slúži na viazanie ľavicového voliča ku Smeru-SD, z tohto hľadiska u nás nenájde pochopenie.

Vzdor-strana práce jasne deklarovala vznikom Socialistického frontu spolu s Komunistickou stranou Slovenska a Frontom ľavicovej mládeže, že podporujeme spoluprácu našich dvoch strán a to zahŕňa aj spoločný postup našej strany a KSS na jednotnej kandidátke v nadchádzajúcich voľbách do NR SR a Európskeho parlamentu, aby sme sa vyvarovali triešteniu hlasov antikapitalisticko-ľavicových a komunistických síl.

Problém nášho výraznejšieho nepresadenie sa na politickej scéne Slovenska vidíme v hlbších súvislostiach. Sme strana, ktorej členská základňa je tvorená pracujúcimi, ktorí musia chodiť dennodenne do práce a starať sa o rodiny a preto nemajú čas sústavne vykonávať politickú činnosť. Nestoja za nami žiadni sponzori, zámožní ľudia a oligarchovia, ako za parlamentnými stranami, čiže neoplývame výraznými finančnými zdrojmi na vlastnú prezentáciu a na platených politikov a pracovníkov 
strany a nakoľko žijeme len z členských príspevkov od našich členov, nedokážeme v oblasti prezentácie a priestoru v médiách konkurovať parlamentným stranám a tak sa naše postoje a činnosť dostane len k veľmi úzkej skupine obyvateľov Slovenska.

Musíme jasne povedať, že komunistickej ľavici najviac zlomilo väz pôsobenie KSS v parlamente v rokoch 2002 až 2006, ktoré bolo jedným veľkým fiaskom a to negatívne ovplyvňuje aj činnosť Vzdoru-strany práce do dnešných dní, nakoľko sme jedným zo subjektov komunistickej ľavice, tak ako KSS. Komunistická ľavica sa ani po tomto fiasku a vypadnutí z parlamentu nedokázala vymaniť z nejakej škatuľky dogmatických a nekritických obdivovateľov bývalého režimu, z konzervativizmu,  nomenklatúrneho skostnatenia a spolku spomínajúcich dôchodcov, ktorí stále žijú v starých časoch a nie realite… Na nostalgii a vnášaní sociálnodemokratických riešení sa však v dnešnej dobe stavať nedá.

Komunistická ľavica musí byť modernou a mladou antikapitalistickou komunistickou silou, ktorá bude prinášať množstvo nových progresívnych a realistických tém, ktorá ku nám pritiahne aj mladú generáciu, ktorá bude prepojená s bojom pracujúcich na pracoviskách, organizovaním pracujúcich a posilňovaním ich vplyvu v samotných podnikoch, ktorá bude lídrom v sociálnych otázkach, kultúre, vzdelanosti, vede, ochrane prírody, či v prehlbovaní demokracie vo všetkých odvetviach a práve o toto sa usiluje Vzdor-strana práce.“ napísal vo svojom vyjadrení predseda Vzdoru-strany práce Pomajdík.

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

Štátny rozpočet v júni so schodkom 573 mil. eur
PROGRAM SLÁVNOSTI BLAHOREČENIA ANNY KOLESÁROVEJ
Sú Slováci lacnejšia pracovná sila ako Číňania?
Firma Vassal EKO odmieta akékoľvek obvinenia z korupcie
Kotlebovci sa aj po deviatich rokoch vracajú do Šarišských…
Zrada u Kotlebu? V poslaneckom klube ich je po novom už len…