Šokujúce odhalenie Eurostatu, pôvodní obyvatelia EU vymierajú, nahradzujú ich imigranti

0 17. júl 2018, eurostat
17. júl 2018
eurostat
Štatistický úrad Európskeho spoločenstva (Eurostat) uverejnil pri príležitosti Svetového dňa obyvateľstva šokujúce informácie. Populácia pôvodných európskych obyvateľov postupne vymiera, mierny nárast je dosahovaný len vďaka imigrácii.
Šokujúce odhalenie Eurostatu, pôvodní obyvatelia EU vymierajú, nahradzujú ich imigranti

Podľa informácii uverejnených Eurostatom bolo v roku 2017 v EÚ zaznamenaných viac úmrtí (5,3 milióna) ako pôrodov (5,1 milióna), takže prirodzený populačný prírastok bol negatívny. Celkový zaznamenaný nárast európskej populácie bol teda spôsobený len čistou migráciou.

Z údajov vyplýva, že v roku 2017 sa v EÚ narodilo 5,1 milióna detí, čo je takmer o 90 000 menej ako v predchádzajúcom roku. Najvyššia miera pôrodnosti bola zaznamenaná v Írsku, vo Švédsku, v Británii a vo Francúzsku. Najmenej detí sa narodilo v južných členských štátoch EÚ: v Taliansku, Grécku, Portugalsku, Španielsku, Chorvátsku a Bulharsku.

Slovenská republika sa ocitla pod hranicou priemeru EÚ, ktorý znamená ročný nárast o 2,1 človeka na 1 000 obyvateľov voči stavu z predošlého roka. K 1. januáru 2018 malo Slovensko 5,443 milióna obyvateľov, kým v roku 2017 to bolo 5,435 milióna. V priebehu roka 2017 sa v SR narodilo okolo 58.000 a zomrelo 53.900 obyvateľov.

Čo je Eurostat?

Štatistický úrad Európskeho spoločenstva, ktorý má za úlohu najmä poskytovať EU vysoko kvalitný štatistický informačný servis. Bol založený v roku 1953, sídli v Luxemburgu, ale úzko spolupracuje s členskými štátmi a vytvára tak Európsky štatistický systém. Mimo Európy Eurostat taktiež zohráva vedúcu úlohu pri koordinácii štatistických systémov s Kanadou, Japonskom a medzinárodnými organizáciami, ako je OSN. Používa jednotné pravidlá na zhromažďovanie všetkých štatistických údajov z národných štatistických inštitútov každého z 28 členských štátov Únie. Po zhromaždení údajov v požadovanej forme nasleduje ich konsolidácia a harmonizácia berúc do úvahy špecifiká každej krajiny, a tak dané údaje môže byť použité globálne alebo komparatívne. Tento proces harmonizácie štatistických údajov je taktiež rozšírený na partnerov Európskej únie: členov Európskeho hospodárskeho priestoru vrátane Švajčiarska, a v mnohých oblastiach, nevyhnutných pre pochopenie pozície Európy vo svete.

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

Europoslanci chcú spoločné pravidlá pre národnostné menšiny v…
Izrael údajne plánuje stavať ďalších 2200 bytov na okupovanom…
Eurovoľby 2019: V Poľsku podľa exit pollu zvíťazila vládnuca…
Prieskum: Až 95% Švédov si myslí, že islam je v rozpore s…
VIDEO: Srbský nacionalista Vojislav Šešelj spálil na výročie…
11. september- dôležitý deň pre Európu

Diskusia k článku

Upozornenie: Pred publikovaním príspevku si prečítajte pravidlá diskusie

Vážení diskutéri, podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky, atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Prevázdkovateľ webstránky sa dištancuje od všetkých komentárov porušujúcich platnú legislatívu.