Špecializovaný trestný súd odmietol obžalobu na Mariana Kotlebu

11. september 2018, zdroj: TASR
11. september 2018
zdroj: TASR
Špecializovaný trestný súd odmietol obžalobu na Mariana Kotlebu a vrátil celú záležitosť späť prokurátorovi na prepracovanie.
Marian Kotleba a problémové šeky zdroj: naseslovensko.net

Po tom čo prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal v júli obžalobu na predsedu parlamentnej strany ĽS Naše Slovensko Mariana Kotlebu sa rozpútala celospoločenská diskusia.

 

Obvinil ho z prečinu prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd za to, že ešte v marci 2017 odovzdal počas spomienkovej slávnosti trom slušným mnohodetným rodinám finančnú pomoc dovedna vo výške 4464 eur. Chybou bolo, že túto sumu rozdelili medzi tieto tri rodiny a tak výsledná suma pre každú z nich tvorila 1488€, čo je podľa prokurátora dôvod na začatie stíhania z prečinu prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd.

Momentálne špecializovaný trestný súd obžalobu odmietol a vrátil celú záležitosť späť prokurátorovi na prepracovanie.

Tlačová konferencia ĽS Naše Slovensko k tejto téme sa bude konať zajtra v utorok 11. septembra o 09.40 h v budove Národnej rady SR, Nám. A. Dubčeka 1 v Bratislave.

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

Poškodzujete predvolebné plagáty? Zahrávate sa so zákonom
Ministerstvo obrany kupuje poľné rovnošaty, stáť by mali do 8…
V banskej Bystrici sa bude dnes diskutovať na tému antisemitizmus
Prezidentkou SFTA sa stala Wanda Adamík Hrycová
Rodová rovnosť na Slovensku sa za 10 rokov mierne zhoršila
SaS chce umožniť partnerom uzatvárať oficiálne partnerské zväzky