Spojené štáty obviňujú Rusko z nedodržiavania amerického zákona o chemických zbraniach

8. november 2018, Karol Šťastný/ zdroj:ria.ru
8. november 2018
Karol Šťastný/ zdroj:ria.ru
Americká administratíva uviedla, že Rusko nedodržiava americký zákon o chemických zbraniach. Vyhlásil to šéf medzinárodného výboru Snemovne reprezentantov USA Ed Royce. Hovorca zástupcu ministerstva zahraničných vecí Robert Palladino predtým povedal, že do 6. novembra musí ministerstvo zahraničia predložiť Kongresu správu, či Rusko dodržiava ustanovenia amerického zákona o chemických zbraniach.
Vladimír Putin.

Od 6. novembra bola Moskva požiadaná, aby poskytla svetovému spoločenstvu oficiálne ubezpečenie, že neexistujú plány na používanie chemických zbraní, pričom by mala poskytnúť prístup medzinárodným odborníkom na kontrolu svojich chemických zariadení. V opačnom prípade sa USA vyhrážali zavedením druhej časti sankcií, ale až po konzultácii s ministerstvom zahraničných vecí a Kongresom.

Royce vo svojej reakcii pre RIA Novosti uviedol, že Rusko nedodržalo požiadavky amerického zákona, keďže Vladimir Putin sa údajne odmieta zrieknuť používania nervových plynov na vojenské účely. 

Hovorca ministerstva zahraničných vecí Heather Nauert povedal, že agentúra bude dodržiavať zákon, ktorý si vyžaduje zavedenie nových sankcií proti Rusku.

 

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

Zatkli troch migrantov podozrivých zo znásilnenia a vraždy…
Facebook by mohol signalizovať pád technologického sektora
Slovenka v USA: Populácia Slovákov sa tu zvyšuje, sú naviazaní…
Maďarský súd odsúdil Sýrčana obžalovaného z nepokojov na 5 rokov…
Členstvo v NATO je pre Macedónsko možné len po dohode s Gréckom
Polícia zabránila 200 migrantom v prechode do Chorvátska