Srbsko zrušilo bezvízový režim s Iránom - údajne po tlaku EÚ

11. október 2018, zdroj: TASR
11. október 2018
zdroj: TASR
Srbsko v zjavnej reakcii na tlak Európskej únie zrušilo bezvízový režim s Iránom po tom, ako tento systém začali zneužívať migranti snažiaci sa dostať do EÚ. S odvolaním sa na srbské médiá o tom vo štvrtok informovala agentúra AP.
ilustračný obrázok

Srbsko od zrušenia vízovej povinnosti v auguste navštívilo viac než 15.000 Iráncov. Mnohí namiesto návratu domov pokračovali v ceste do západnej Európy.
      Miestne médiá uviedli, že priame lety z Teheránu do Belehradu prichádzali plné pasažierov, vracali sa však už prázdne. Podľa úradov tiež niekoľko stoviek iránskych občanov požiadalo o azyl v Srbsku.
      Srbská štátna televízia vo štvrtok informovala, že vláda rozhodla o zrušení bezvízového styku s Iránom na svojom zasadnutí v priebehu tohto týždňa.
      Predstavitelia EÚ údajne zvažovali zrušenie bezvízového vstupu pre srbských občanov, ak by balkánska krajina opätovne nezaviedla víza pre Iráncov. Srbsko je kandidátskou krajinou na členstvo v Únii.

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

Rusko obvinilo USA z pokusu o koordináciu útoku na svoju…
V Kolíne nad Rýnom si ani po zneškodnení útočníka polícia…
Poľský prezident sa napokon nezúčastní na Pochode nezávislosti
Chorvátsko dementovalo špekulácie, ktoré sa šírili medzi…
Morawiecki vyzýva na spoločné slávenie výročia nezávislosti…
Zatkli troch migrantov podozrivých zo znásilnenia a vraždy…