Talianska polícia zadržala 270-kilogramovú zásielku heroínu z Iránu

8. november 2018, zdroj: TASR
8. november 2018
zdroj: TASR
Talianska polícia zadržala 270-kilogramovú zásielku heroínu z Iránu. Podľa svojich slov podnikla najväčšiu operáciu tohto druhu za posledných 20 rokov, napísala vo štvrtok tlačová agentúra DPA.
ilustračný obrázok

Drogy objavili 17. októbra v troch kontajneroch v prístave Janov na severozápade Talianska a boli zamiešané do nákladu bentonitu, ílovitého prášku, uviedla polícia vo štvrtok vo vyhlásení. Bentonit je ílovitá hornina, ktorá vzniká rozkladom vulkanického skla.
      Polícia sa rozhodla tajne sledovať kontajnery, keď ich nakladali do kamióna a prevážali do skladu v meste Roosendaal na juhu Holandska, kam vozidlo dorazilo 2. novembra.
      V tej chvíli skupina talianskych a holandských policajtov vtrhla do lokality a zatkla dvoch tureckých občanov, ktorí patrili do podozrivej širšej siete obchodníkov s drogami.
      Podľa talianskej polície sa pašeráci vydali so zásielkou heroínu na cestu v iránskom prístavnom meste Bandar Abbás v Perzskom zálive a prešli cez prístavy v Hamburgu a Valencii, potom dorazili do Janova.

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

Izraelský minister obrany Avigdor Lieberman oznámil svoju…
Španielska stíhačka v Estónsku odpálila nechtiac ostrú raketu,…
Vyhrá sobotné voľby vo Švédsku protiimigrantská strana Švédski…
Dovoz potravín je na Slovensku o tretinu vyšší ako ich vývoz
Neznámi vandali poškodili hrob exmaršala Pétaina
Vodcu Moslimského bratstva odsúdili na doživotie