Tínedžera zatkli za plánovanie bombového útoku na klub gejov

14. september 2018, zdroj: TASR
14. september 2018
zdroj: TASR
V Nemecku zatkli tínedžera pre podozrenie, že v oblasti mesta Frankfurt nad Mohanom plánoval islamisticky motivovaný bombový útok. Vo štvrtok o tom informovala tamojšia prokuratúra.
ilustračný obrázok

Hovorca frankfurtskej prokuratúry Sinan Akdogan pre  agentúru AP povedal, že 17-ročného mladíka zatkla polícia v nemeckej spolkovej krajine Hesensko 1. septembra a sudca nariadil jeho vzatie do väzby pre podozrenie z prípravy závažného násilného činu.
      Informácie vedúce k zatknutiu, poskytnuté Spojenými štátmi, naznačujú, že podozrivý plánoval útok na klub gejov vo Frankfurte a aj na katolícky kostol v tomto meste. Uviedol to nemenovaný predstaviteľ majúci prístup k utajovaným informáciám.
      Akdogan sa s odvolaním na prebiehajúce vyšetrovanie nevyjadril k terču útoku ani k zdroju informácií. Z dôvodu ochrany súkromia odmietol zverejniť meno podozrivého i ďalšie podrobnosti o plánovanom útoku.
      Podľa doterajších poznatkov vyšetrovateľov si podozrivý zaobstaral návod na zostrojenie výbušného zariadenia a snažil sa na internete zohnať chemikálie.
      Nie je známe, ako ďaleko mladík pokročil v prípravách útoku, ale Akdogan povedal, že pri razii v dome podozrivého v meste Florstadt ležiacom severovýchodne od Frankfurtu sa našli malé množstvá chemikálií.
      Nemecku sa aj v minulosti vďaka informáciám od amerických tajných služieb podarilo prekaziť plány útokov. Najznámejším prípadom bolo zmarenie prípravy bombového útoku islamských radikálov na leteckú základňu americkej armády Ramstein v južnom Nemecku v roku 2007.

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

USA: Colorado si zvolilo prvého homosexuálneho guvernéra
Globálna ekonomika nesie so sebou aj riziko globálnych kríz
Prorodinná politika v Maďarsku prináša výsledky.
Pri požiari v utečeneckom centre sa zranilo deväť ľudí
EÚ poskytne 138 miliónov eur pre región Čadského jazera
Izraelské stíhačky zabili neďaleko hranice so Sýriou siedmich…