Tínedžera zatkli za plánovanie bombového útoku na klub gejov

14. september 2018, zdroj: TASR
14. september 2018
zdroj: TASR
V Nemecku zatkli tínedžera pre podozrenie, že v oblasti mesta Frankfurt nad Mohanom plánoval islamisticky motivovaný bombový útok. Vo štvrtok o tom informovala tamojšia prokuratúra.
ilustračný obrázok

Hovorca frankfurtskej prokuratúry Sinan Akdogan pre  agentúru AP povedal, že 17-ročného mladíka zatkla polícia v nemeckej spolkovej krajine Hesensko 1. septembra a sudca nariadil jeho vzatie do väzby pre podozrenie z prípravy závažného násilného činu.
      Informácie vedúce k zatknutiu, poskytnuté Spojenými štátmi, naznačujú, že podozrivý plánoval útok na klub gejov vo Frankfurte a aj na katolícky kostol v tomto meste. Uviedol to nemenovaný predstaviteľ majúci prístup k utajovaným informáciám.
      Akdogan sa s odvolaním na prebiehajúce vyšetrovanie nevyjadril k terču útoku ani k zdroju informácií. Z dôvodu ochrany súkromia odmietol zverejniť meno podozrivého i ďalšie podrobnosti o plánovanom útoku.
      Podľa doterajších poznatkov vyšetrovateľov si podozrivý zaobstaral návod na zostrojenie výbušného zariadenia a snažil sa na internete zohnať chemikálie.
      Nie je známe, ako ďaleko mladík pokročil v prípravách útoku, ale Akdogan povedal, že pri razii v dome podozrivého v meste Florstadt ležiacom severovýchodne od Frankfurtu sa našli malé množstvá chemikálií.
      Nemecku sa aj v minulosti vďaka informáciám od amerických tajných služieb podarilo prekaziť plány útokov. Najznámejším prípadom bolo zmarenie prípravy bombového útoku islamských radikálov na leteckú základňu americkej armády Ramstein v južnom Nemecku v roku 2007.

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

Odporúčame

Putin sa stretne s Erdoganom, Rúháním, Chameneím a Abem
Afganec zadržaný po útoku v Amsterdame sa domnieva, že…
Izrael a Rusko sa dohodli na zabezpečení línie prímeria na…
Dobre, že sme tú suku vyhodili, vyhlásil Trump o Omarose
Pravoslávny kňaz po LGBT pochode čistil ulice v Odese svätenou…
Gaza: Protest na hranici si opäť vyžiadal mŕtveho a mnoho…