Trojici Vietnamcov hrozí v procese v Plzni 12 rokov väzenia

10. august 2018, zdroj: TASR
10. august 2018
zdroj: TASR
Trojici Vietnamcov, ktorí čelia v procese na Krajskom súde v Plzni žalobe z napomáhania pri zločine nedovolenej výroby a narábania s omamnými látkami, hrozí v prípade potvrdenia viny súdom hoci 12 rokov za mrežami.
ilustračný obrázok

Trio vo štvrtok na svoju obhajobu uviedlo, že záujemcom dodávalo iba voľne dostupné chemikálie. Vietnamci, ktorí boli podľa vlastných slov iba zamestnancami firmy obchodujúcej s voľne dostupnými produktmi, považujú obvinenie za účelové. Predaj chemikálií nemožno považovať za trestný čin. "Nemali sme žiadnu povinnosť zisťovať, na čo zákazník tovar potrebuje," uviedli unisono odmietajúc však odpovedať na doplňujúce otázky predsedajúceho sudcu.
      Podľa štátnej zástupkyne išlo o suroviny do veľkokapacitných varní pervitínu na celom území Česka. Ako uviedla, obžalovaní v spolupráci s ďalšími osobami ázijského pôvodu v období od začiatku roka 2014 do apríla 2018 vo veľkom distribuovali do varní chemické látky a veci zneužívané na výrobu metamfetamínu.
      O kauze informoval denník Právo a internetový server Novinky.cz.
      Vietnamcov zadržali vlani v jarných mesiacoch v rámci akcie s krycím názvom Kiwi. Podľa slov riaditeľa českej Národnej protidrogovej centrály Jakuba Frydrycha boli napojení aj na nelegálnych dovozcov liekov obsahujúcich pseudoefedrín z Poľska a červeného fosforu z Talianska.

Hodnotenie článku

Odporúčame

Monsanto musí vyplatiť onkologickému pacientovi odškodné 289 mil…
Pravdu do RTVS!
"Dám vás zabiť!" kričal filipínsky prezident Duterte…
Súd v Amerike rozhodol: Pamätník v tvare kríža je neprijateľný!
Sú túžby homosexuálov všade rovnaké? Izraelská LGBT komunita…
Veliteľ iránskych Revolučných gárd odkázal Trumpovi, že Irán nie…