Trojici Vietnamcov hrozí v procese v Plzni 12 rokov väzenia

10. august 2018, zdroj: TASR
10. august 2018
zdroj: TASR
Trojici Vietnamcov, ktorí čelia v procese na Krajskom súde v Plzni žalobe z napomáhania pri zločine nedovolenej výroby a narábania s omamnými látkami, hrozí v prípade potvrdenia viny súdom hoci 12 rokov za mrežami.
ilustračný obrázok

Trio vo štvrtok na svoju obhajobu uviedlo, že záujemcom dodávalo iba voľne dostupné chemikálie. Vietnamci, ktorí boli podľa vlastných slov iba zamestnancami firmy obchodujúcej s voľne dostupnými produktmi, považujú obvinenie za účelové. Predaj chemikálií nemožno považovať za trestný čin. "Nemali sme žiadnu povinnosť zisťovať, na čo zákazník tovar potrebuje," uviedli unisono odmietajúc však odpovedať na doplňujúce otázky predsedajúceho sudcu.
      Podľa štátnej zástupkyne išlo o suroviny do veľkokapacitných varní pervitínu na celom území Česka. Ako uviedla, obžalovaní v spolupráci s ďalšími osobami ázijského pôvodu v období od začiatku roka 2014 do apríla 2018 vo veľkom distribuovali do varní chemické látky a veci zneužívané na výrobu metamfetamínu.
      O kauze informoval denník Právo a internetový server Novinky.cz.
      Vietnamcov zadržali vlani v jarných mesiacoch v rámci akcie s krycím názvom Kiwi. Podľa slov riaditeľa českej Národnej protidrogovej centrály Jakuba Frydrycha boli napojení aj na nelegálnych dovozcov liekov obsahujúcich pseudoefedrín z Poľska a červeného fosforu z Talianska.

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

Rumunské referendum o manželstve je neplatné, neprišlo dosť…
Putinovi vraj dôveruje o 20 percent menej Rusov
EÚ poskytne Jemenu ďalších 90 miliónov eur vo forme humanitárnej…
Salvini zvažuje kandidatúru na post predsedu Európskej komisie
Čínski úradníci mali páliť bibliu, ničiť kríže a nútiť kresťanov…
Ukrajinský prezident žaluje britskú spravodajskú stanicu BBC za…