USAtvrdia, že ruská stíhačka ohrozila nad Čiernym morom americké prieskumné lietadlo

6. november 2018, zdroj: TASR
6. november 2018
zdroj: TASR
Ruské stíhacie lietadlo Suchoj Su-27 sa v pondelok nad Čiernym morom dvakrát nebezpečne priblížilo k americkému prieskumnému stroju Lockheed EP-3. Informoval o tom na svojej internetovej stránke americký armádny denník Stars and Stripes s odvolaním sa na vyhlásenie amerického vojenského námorníctva.
ilustračný obrázok

Podľa vyhlásenia ruské Su-27 najprv vo vysokej rýchlosti preletelo pred americkým lietadlom, čím "ohrozilo jeho posádku". Vzápätí vykonalo ďalší nebezpečný manéver, keď sa k americkému stroju priblížilo a následne sa od neho v bočnom náklone s použitím prídavného spaľovania odpútalo.
      "Napriek tomu, že ruské letectvo má v medzinárodnom vzdušnom priestore právo cvičiť, takáto interakcia je nezodpovedná," uvádza sa vo vyhlásení amerického vojenského námorníctva s tým, že Spojené štáty očakávajú, že Rusko bude dodržiavať medzinárodné normy, ktorých cieľom je zaistiť bezpečnosť posádok lietadiel a predchádzať nehodám.

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

Nórsko začne pokusne predpisovať heroín zdarma drogovo závislým…
Ukrajina podnikla ďalší krok k vytvoreniu nezávislej…
GIBS stíha dvoch kriminalistov, ktorí údajne mučili mladého Róma
Rusko obvinilo USA z pokusu o koordináciu útoku na svoju…
Bellingcat: Ruslan Boširov je v skutočnosti plukovník GRU…
Holanďan požaduje na súde zníženie svojho veku o 20 rokov, ak…