V Rusku odsúdili známeho 77-ročného aktivistu za zvolávanie na protest

6. december 2018, zdroj: TASR
6. december 2018
zdroj: TASR
Známeho ruského ľudskoprávneho aktivistu Leva Ponomariova odsúdili v stredu na 25 dní odňatia slobody za zvolávanie na nepovolený protest. Informovala o tom v stredu agentúra AP, podľa ktorej tento krok vyvolal medzi občianskymi aktivistami vlnu ostrej kritiky.
Ľudskoprávneho aktivistu Leva Ponomariova odsúdili.

Dlhoročný uznávaný aktivista Ponomariov (77) dostal zmienený trest za svoj post na Facebooku, v ktorom napádal verejnosť, aby sa zúčastnila na októbrovom mierovom proteste. Cieľom tohto zhromaždenia bola podpora niekoľkých tínedžerov podľa kritiky neprávom obvinených z extrémizmu.
      Ponomariova počas októbrovej demonštrácie pred moskovským sídlom Federálnej bezpečnostnej služby (FSB) spolu s ostatnými nakrátko zadržali a zhromaždenie rozohnali.
      Aktivistu v nedeľu obvinili z "opakovaného porušenia" zákona o verejných podujatiach a zhromaždeniach. Súd v moskovskom Tverskom obvode mu v stredu vymeral 25 dní za mrežami.
      Medzinárodná ľudskoprávna organizácia Amnesty international (AI) uviedla, že tento verdikt odzrkadľuje to, ako Ruské orgány "opovrhujú ľudskými právami" a vyzvala na Ponomariovovo okamžité prepustenie.

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

Rodičia vo Veľkej Británii vychovávajú svojho syna radšej ako…
Čína začína vyhrávať boj o vesmír, do kozmických programov…
Jordánsko ruší časti mierovej zmluvy s Izraelom
Najväčšie rezervy zlata majú Spojené štáty, ale Čína ich začala…
Konvoj s humanitárnou pomocou OSN dorazil do utečeneckého tábora…
Sýrsky ortodoxný patriarcha vyzval na zrušenie západných sankcií…