V Tanzánii chcú vytvoriť jednotku určenú na „lov” homosexuálov

8. november 2018, Karol Šťastný
8. november 2018
Karol Šťastný
Tanzánsky guvernér oblasti Dar es Salaam, Paul Makonda informoval o zámere vytvoriť v krajine dozornú jednotku zameranú na lov gayov. V uvedenej veci guvernér informoval novinárov, že budúci týždeň začnú záťahy. Tím bude skúmať sociálne médiá, aby zistili a zatkli ľudí rovnakého pohlavia žijúcich v pároch. 17-členný výskumný tím má byť zložený zo štátnych úradníkov telekomunikačného úradu, policajtov a mediálnych odborníkov.
Tanzánska armáda pri tréningu

Keďže homosexuálne správanie je už dnes v Tanzánii nezákonné, väčšina homosexuálov, lesbičiek a transsexuálov radšej skrývajú svoju sexualitu. Verný spojenec tanzánskeho prezidenta Paun Makonda povedal, že očakáva medzinárodnú kritiku týchto opatrení, pričom dodal: "Radšej by som rozhneval tieto krajiny, než aby som nahneval Boha."

Takisto varoval ľudí, aby zo svojich mobilných telefónov odstránili všetky nahé fotografie, pričom sľúbil silné opatrenia proti pornografii.

Niektoré HIV kliniky pôsobiace v Tanzánii boli už nútené ukončiť svoju činnosť, potom čo boli obvinené z podpory homosexuality.

Video: Policajná brutalita v Tanzánii 

 

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

Francúzsko plánuje repatriáciu detí džihádistických bojovníkov
Na východe Ukrajiny pri výbuchu míny zahynuli traja školáci
Český súd poslal do väzby bývalého moslimského duchovného, ktorý…
Katolícki patriarchovia Východu pomenovali príčiny terorizmu
Následkom konzumácie alkoholu zomrú ročne vo svete tri milióny…
Jevgenij Rodionov, muž, ktorý sa rozhodol zomrieť ako kresťan…