Varieté SNP

0 31. august 2020, Milan Palffy
31. august 2020
Milan Palffy
Slovenskí politici mali a majú od roku 1989 rôzne súťažné disciplíny, v ktorých sa pokúšajú oklamať voličov. Jednou z nich je vlastenectvo. Ani jeden politik si netrúfne s touto témou žartovať. O svojej vlasti (ak nejakú v skutočnosti mal) sa s odporom vyjadroval svojho času len Fedor Gál. Ale aj to sa časom vyčistilo tým, že dostal štátne vyznamenanie za „prínos za vznik samostatného štátu“ (proti ktorému neustále bojoval).
Ilustračné foto.

Bratislava, 31.8.2020. Podobná – vlastne spojená je aj téma SNP. Všetci do jedného sa pretekajú v oslavovaní tejto udalosti a zároveň aj tvrdia, že sú vlastenci. Každý jeden z nich sa príde na konci augusta strapňovať do Banskej Bystrice a význam tamojšieho riaditeľa múzea náhle stúpne. Niektorí to myslia vážne, poznajúc históriu z komunistických učebníc, niektorí nevedia ani o čo sa deje, ale sú vnútorne naprogramovaní na to, aby oslavovali a spomínali. Neoslavovať a nespomínať na SNP je vlastne dôvodom na trestné stíhanie (pokiaľ ste politik). Bežne na to dopláca Marián Kotleba, lebo niet televíznej diskusie, kde by mu nebola kladená otázka jeho vzťahu ku holocaustu a ... SNP. Možno najnovšie k tomu pribudne aj téma Covid-19. To sú tri kanonizované témy a jednoducho musíte veriť a na prvé dve aj s pietou spomínať.

Prečo však práve SNP? Za komunizmu to bola absolútne nedotknuteľná téma. Defilujúci „partizáni“ v uniformách (kto vie, odkiaľ ich vzali) a s množstvom vyznamenaní, za aké by sa nehanbil ani Nicolae Ceausescu. Slávna 255-ka, alebo potvrdenie o účasti v „povstaní“, čo za komunizmu predstavovalo „prilepšenie“ k platu a dôchodku a robilo z vás privilegovaných ľudí. Môžete hádať, kto sa medzi tými, čo pod to spadalo najviac vyskytoval.

Prečo by však Slováci povstávali proti svojmu vlastnému štátu? Po dvadsiatich rokoch masarykovsko – benešovského podvodu sa konečne na Slovensku začalo budovať, katolíci boli konečne amnestovaní a mohli sa zúčastňovať verejného života a pokrok a rozvoj na Slovensku bol viditeľný. Obyvateľom sa nespochybniteľne žilo a darilo lepšie. Okrem toho – bola vojna a Slovensko bolo vo vojnovom stave so Sovietskym zväzom. Slovenskí vojaci bojovali proti boľševizmu a to obyvatelia jednoznačne podporovali.

„Povstanie“ bol prevrat proti samostatnému štátu s cieľom odstrániť vládu, ktorá bola spojencom Nemecka a nastoliť boľševický režim, následne pripojiť Slovensko opäť k Čechám (po skončení vojny) a znovu vytvorenie Československa. Plány na „povstanie“ vznikli v štábe Sovietskej armády, lepšie povedané v jej bezpečnostných orgánoch a preto aj celá organizačná a logistická príprava bola vedená odtiaľ. Do prevratu bola zapojená aj Slovanská armáda, ktorej niektorí zradní velitelia len obrátili kabát a verili, že sa im takto podarí prežiť koniec vojny.

Samotné „povstanie“ však bola tragédia nevídaných rozmerov. Partizáni predstavovali lúzu, ktorá sa chopila príležitosti, kradli, vraždili a vystavovali obyvateľov postihnutých oblastí strašnému teroru. No a hlavne téma alkoholu. Ako nám kedysi hovoril na prednáškach profesor Sýkora (partizánsky veliteľ počas SNP) – „povstanie – to bolo hlavne o alkohole“. A niet dôvodu mu neveriť. Ak vypustíte tú najodpornejšiu spodinu spoločnosti a necháte ich slobodne kradnúť a vraždiť, alkohol tam jednoducho nesmie chýbať. A tak to aj bolo. A vraždenie civilistov, hlavne Nemcov. Nemeckí obyvatelia, ktorí žili na Slovensku od vpádu Mongolov v roku 1241-2 a prakticky vybudovali základy priemyslu v krajine, boli vraždení touto primitívnou lúzou po stovkách.

„Povstanie“ vojensky nedosiahlo nič. Boli povraždené tisíce ľudí, rozvrátený priemysel a zničené medziľudské vzťahy. To boľševikom však absolútne nevadilo, lebo z východu sa blížila ich armáda a čo nedosiahlo povstanie – to dokončil koniec vojny a „mierové“ konferencie, ktoré rozkrájali Európu a vytvorili nový systém o ktorom sa už nesmie diskutovať.

Ani o SNP sa nesmie diskutovať. Dávno sa skončili slobodné diskusie na STV, či RTVS, či ako sa to dnes volá. Dnes diskutujú len „renomovaní“ historici, teda tí, ktorých platí režim a ktorých úlohou je do nekonečna opakovať boľševické klamstvá. Ak by tak nerobili, nedostali by peniaze a museli by robiť niečo iné. A nakoľko nič iné nevedia – tak spolupracujú.

Nová generácia ľudí o SNP nevie nič a preto ochotne zopakuje predpísané frázy a ďalej pozerá na obrazovku mobilu, či si zajazdí na elektro kolobežke.

A „partizáni“ preberajú medaile.

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

Hlina a jeho falošné kresťanstvo skončilo tak, že ho ľudia opľuli
Komentár: Harabin vyhral súd, lepšiu reklamu si ani nemohol želať
Facebook zrušil stránku kresťanského spravodajstva zo Slovenska
Kotleba dnes svojich fanúšikov sklame
Technológia použitia vedeckej metódy Overtonovho okna: Ako…
Komentár: Odmietam voliť menšie zlo

Diskusia k článku

Upozornenie: Pred publikovaním príspevku si prečítajte pravidlá diskusie

Vážení diskutéri, podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky, atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Prevázdkovateľ webstránky sa dištancuje od všetkých komentárov porušujúcich platnú legislatívu.