VIDEO: Generálna prokuratúra prevzala podnet s návrhom na zrušenie Slovenskej národnej strany

0 6. máj 2019, Karol Šťastný
6. máj 2019
Karol Šťastný
Známa tvár slovenskej nacionalistickej scény Marián Mišún je natoľko znepokojený z nedávnych aktivít a vyjadrení predsedu SNS Andreja Danka, že 2. mája 2019 odovzdal osobne do rúk Generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára svoj vlastný podnet s návrhom Najvyššiemu súdu zrušiť Slovenskú národnú stranu. V uvedenom podnete označil Dankove správanie za extrémny prejav primitívnych snáh duševne slabého jedinca, ktorý chce odstrániť nepohodlnú politickú konkurenciu.
Od vstupu do vládnej koalície sa predseda SNS Andrej Danko stáva častým terčom vtipov.

 Po nedávnom rozhodnutí Najvyššieho súdu, ktorý jednoznačne zamietol snahy  Generálnej prokuratúry o zrušenie demokraticky zvolenej parlamentnej strany ĽS Naše Slovensko, Generálna prokurátora rieši ďalší podnet s návrhom Najvyššiemu súdu zrušiť politickú stranu. Tento krát ho podal národný aktivista Marián MIšún, ktorý predsedu SNS Andreja Danka podozrieva zo snáh odstrániť slobodnú súťaž politických síl v demokratickej spoločnosti garantovanú  Ústavou Slovenskej republiky.

Video: Rozpustiť, alebo nerozpustiť Slovenskú národnú stranu?

 

 

 

V nasledujúcich riadkoch si môžete prečítať celý text podaného podnetu:


Vec: Podnet na podanie návrhu Najvyššiemu súdu SR na rozpustenie politickej strany Slovenskej národnej strany

Uvedomujúc si význam Článkov 31 a 32 Ústavy Slovenskej republiky, ktoré nám všetkým slovenským občanom v dnešných, pre demokraciu náročných časoch dokazujú dôležitosť ochrany slobodnej súťaže politických síl v demokratickej spoločnosti, Vám z nasledujúcich dôvodov podávam podnet na podanie nižšie zdôvodneného návrhu Najvyššiemu súdu SR na rozpustenie politickej strany Slovenská národná strana (ďalej len SNS).

          Podľa zákona č. 85/2005 Z. z. Zákon o politických stranách a politických hnutiach, práve politické strany svojimi stanovami, svojím programom alebo činnosťou nesmú porušovať Ústavu Slovenskej republiky, ústavné zákony, zákony a medzinárodné zmluvy. V opačnom prípade to môže byť dô­vo­d, pre kto­rý mô­že ge­ne­rál­ny pro­ku­rá­tor SR podľa § 17 Zákona o politických stranách a politických hnutiach po­dať Naj­vyš­šie­mu sú­du SR návrh na roz­pus­te­nie ktorejkoľvek politickej strany.

        S prihliadnutím na verejné vyjadrenia, ako aj protiústavné a kriminálne aktivity bývalých a súčasných členov takzvanej SNS mám dôvodné podozrenie, že uvedená politická strana prostredníctvom činnosti svojich členov reálne ohrozuje demokratický poriadok základných ľudských práv a slobôd uvedených v Ústave Slovenskej republiky.

          Opodstatnenosť môjho podnetu na podanie návrhu Najvyššiemu súdu SR na rozpustenie SNS dokazuje nie len  prevalený prípad kauzy nástenkový tender, za ktorý už boli právoplatne odsúdení exministri za SNS Marián Janušek a Igor Štefanov.

          Za skutočnú hrozbu pre slobodu a demokraciu na Slovensku dnes možno právom považovať aj činnosť, respektíve verejne prezentované slová predchádzajúceho predsedu, ktorý vyzýval Slovákov nastúpiť do tankov so zámerom bojovať proti maďarskému národu a zrovnať Budapešť zo zemou.

         Podobne nebezpečné pre demokraciu sú tiež slová a snahy najznámejšieho slovenského kapitána s pochybným právnickým titulom Andreja Danka, ktorý aktuálne rovnako pôsobí vo funkcii predsedu SNS. Veď práve tento zvláštny človek s podivným vyjadrovaním po svojej návšteve Izraela informoval slovenskú verejnosť, že chce bojovať proti antisemitizmu a zmeniť jeho definíciu, pričom oznámil, že vyhlasuje kotlebovcom vojnu. Popritom informoval, že chce presadzovať opatrenia umožňujúce zrušenie demokraticky zvolenej parlamentnej strany Kotleba- ĽS Naše Slovensko.

         Myslím si, že nebezpečenstvo uvedených protiústavných aktivít SNS potvrdzuje aj nedávne rozhodnutie senátu Najvyššiemu súdu Slovenskej republiky, ktorý zamietol návrh Generálnej prokuratúry na rozpustenie demokraticky zvolenej parlamentnej strany Kotleba- ĽS Naše Slovensko.

         Ako vlastenec a dlhoročný národný aktivista považujem uvedené  výroky predsedu SNS Andreja Danka za extrémny prejav primitívnych snáh duševne slabého jedinca- odstrániť nepohodlnú politickú konkurenciu, čim sa evidentne pokúša presadiť nedemokratické politické pomery v rozpore s Článkom 31 Ústavy Slovenskej republiky, podľa ktorého  „Zákonná úprava všetkých politických práv a slobôd a jej výklad a používanie musia umožňovať a ochraňovať slobodnú súťaž politických síl v demokratickej spoločnosti.“.

Na základe všetkých vyššie uvedených skutočností Vám preto navrhujem:

  1. preveriť stanoviská a názory členov predsedníctva SNS na predchádzajúce vyjadrenia a snahy Andreja Danka zrušiť stranu Kotleba- ĽS Naše Slovensko,
  2. preveriť stanoviská a názory členov predsedníctva SNS na Články 31 a 32 Ústavy Slovenskej republiky, no najmä preveriť ich názor na význam slobodnej súťaže politických síl v demokratickej spoločnosti,
  3. preveriť Andreja Danka, aké konkrétne kroky už vykonal v súvislosti s oznámením svojich snáh zrušiť politickú stranu Kotleba- ĽS Naše Slovensko, 
  4. podať návrh Najvyššiemu súdu Slovenskej republiky na rozpustenie politickej strany SNS.

Dôkazy:

  1. Video: jan slota - zrovname budapest
  1. Článok: A. Danko: Budem iniciovať opatrenia s cieľom zrušiť ĽSNS
  1. Článok: Janušek a Štefanov sa môžu dostať na slobodu v roku 2024 a 2027
Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

V troch regionálnych centrách remesiel ÚĽUV-u možno spoznať…
Inšpektori práce odhalili za 1. polrok takmer 1200 nelegálnych…
NR SR: Ústavnoprávny výbor po štvrtý raz vypočúva kandidátov na…
Je tu priestor na diskusiu o súčinnosti samospráv pri integrácii…
Klus vyzýva prokuratúru: Urobme novú žalobu na ĽSNS
Koordinácia postojov na úrovni V4 a EÚ v New Yorku

Diskusia k článku

Upozornenie: Pred publikovaním príspevku si prečítajte pravidlá diskusie

Vážení diskutéri, podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky, atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Prevázdkovateľ webstránky sa dištancuje od všetkých komentárov porušujúcich platnú legislatívu.