Vlna násilia v Chicagu si vyžiadala štyri obete a desiatky zranených

10. august 2018, zdroj: TASR
10. august 2018
zdroj: TASR
Najmenej 40 ľudí utrpelo strelné zranenia - z toho štyria smrteľné - počas uplynulého víkendu pri pouličnom násilí, ktorého vlna zachvátila americké mesto Chicago. S odvolaním sa na policajné zdroje o tom v pondelok informovala agentúra Reuters.
ilustračný obrázok

V meste, o ktorom miestne úrady paradoxne tvrdia, že v ňom miera násilia spojená so strelnými zbraňami klesá, došlo k týmto streľbám od sobotňajšej polnoci do skorých ranných hodín v nedeľu.
      "Išlo o náhodnú i cielenú streľbu na našich uliciach," spresnil na tlačovej konferencii veliteľ chicagských policajných hliadok Fred Walter. Ako dodal, väčšina prípadov je spojená s násilím okolo gangov. 
      Ozbrojenci počas danej noci, keď sa tisícky ľudí zišli na koncerte, ktorý sa konal v centre mesta, zaútočili podľa polície na pouličnú slávnosť, zhromaždenie po pohrebe i ďalšie zhromaždenia.
      Tamojšie médiá spresnili, že najhoršie násilie vypuklo v štvrti West Side, kde bolo pri niekoľkých vzájomne nesúvisiacich útokoch postrelených 25 ľudí.
      V Chicagu, treťom najväčšom meste Spojených štátov, žije zhruba 2,7 milióna obyvateľov, pripomína Reuters.

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

Filipínsky prezident Duterte pricestoval na štvordňovú návštevu…
Tommy Robinson je prepustený z väzenia
Izraelský minister obrany navrhuje tvrdý vojenský zásah proti…
Ukrajina posilnila ochranu všetkých muničných skladov na svojom…
Pri španielskom pobreží opäť ,,zachránili" ďalších 341…
Jevgenij Rodionov, muž, ktorý sa rozhodol zomrieť ako kresťan…