Výročie nepoznaného štátu

0 14. marec 2020, René Pavlík, člen združenia Rastic
14. marec 2020
René Pavlík, člen združenia Rastic
Blíži sa výročie založenia prvej Slovenskej republiky. Aj po vyše osemdesiatich rokoch je tento prvý samostatný štát Slovákov, v novodobých dejinách, prijímaný kontroverzne. V mienkotvorných médiách sa nič pozitívne o tomto období nedozviete. Iný pohľad ako ten oficiálny má aj René Pavlík z občianskeho združenia Rastic.
Vláda SR.

Patologické znevažovanie vlastnej štátnosti sa 14. marca opakuje každý rok. Opakuje sa pravidelne od návratu samozvaného prezidenta Beneša z exilu a vzkriesení štátu v tom čase už neexistujúceho. Pokračovalo nastolením vlády komunistickej strany a neprestalo počas všetkých podôb budovania socializmu. Dnes, po viacej ako 75 ročnom masírovaní vedomia generácií, takmer unisono počujeme z oficiálnych miest hlas nenávisti, hanby a previnenia voči šesť ročnej existencii vlastného štátu.
Úsilie protištátnych síl je bezmála naplnené. Národných buditeľov kadejaký odkundes beztrestne uráža, bojovníkov za zvrchovanosť a slobodu národa vlastní politici vyhlasujú za zločincov. Diela slovenských klasikov považujú za "bezcennú starinu". Úsilie osvietencov povzniesť náš národ kultúrne, spoločensky aj politicky na úroveň ostatných, už etablovaných národov, je zabudnuté a odcudzované. Historici našej pravdivej minulosti sú prenasledovaní a odstavení od všetkých prostriedkov verejnej komunikácie. Novodobí "slušní, slnkom zaliati demokrati" sa vyhýbajú diskusiám podopretým argumentmi získanými aj v zahraničných archívoch a ak predsa len do konfrontácie musia ísť, namiesto faktov, citovania dokumentov, volia taktiku prekrúcania, zosmiešňovania, zovšeobecňovania a urážania.
Nemalá časť súčasnej politickej garnitúry sa snaží národ Slovákov prinavrátiť do čias existenčného temna a bezvedomia. Zmenou preambuly ústavy ohrozujú podstatu štátnosti, čím podkopávajú základy jeho existencie. Zvrchovaný štát nezaložili neznámi ľudia rôznych národností žijúci na tomto území, ale osvietení Slováci verní svojmu rodu. Uvediem ďalší príklad. To, čo nás obyvateľov štátu spája, je kodifikovaný jazyk - Slovenčina. Vedel to Bernolák, život mu zasvätil Štúr a jeho súčasníci. Dnes sa ozývajú hlasy, ktoré verejne žiadajú zásadné zmeny. Zníženie počtu vyučovacích hodín Slovenčiny, diskutujú o zbytočnosti maturitného jazyka, menia gramatiku, žiadajú rovnoprávne postavenie úradného jazyka s jazykmi národnostných menšín - najmä maďarskej. To sa už na zmiešanom južnom území každodenne bez škrupúľ, dobrovoľne nasilu deje. Mladí aj starí obyvatelia sú hrdí na to, že úradný jazyk nepoznajú. A nechýba im to. Neprekáža im ani evidentná jazyková diskriminácia Slovákov a ich detí.
Bez vlastného jazyka, bez všeobecného poznania našich skutočných hrdinov, významných osobností našej kultúry, vedy, techniky, národohospodárstva, bez pravdivej interpretácie minulosti a dejinných súvislostí, necítime potrebu národnej hrdosti. Ako slepci utekáme v ústrety nadbytočnosti vlastnej štátnosti priamo do područia susedov a veľmocí. Protinárodné kreatúry nás sofistikovane vedú k negatívnemu opakovaniu prežitej minulosti s tým rozdielom, že teraz to bude o historickú špirálu vyššie.
Napriek všetkej demagógii je neodškriepiteľnou skutočnosťou, že 14. marca 1939 poslanci Slovenského snemu zákonným spôsobom vytvorili vlastný štát slovenského národa. Nič na tom nezmení úsilie odporcov a neprajníkov. Naopak. Verím, že pravda zvíťazí nad klamstvom a prekrúcaním.

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

Študentka Lívia osobne konfrontovala Benčíka. „Vaše otázky ma…
Posun vo veci tzv. "samoudania"
Tradičné remeslá: B. Bystrica bola známa výrobou modrotlače,…
Podnikateľ Marian K. požiadal o prepustenie z väzby
Rada vlády SR pre ľudské práva, národnostné menšiny a rodovú…
„Tódová, teš sa! Ide na teba trestňák“

Diskusia k článku

Upozornenie: Pred publikovaním príspevku si prečítajte pravidlá diskusie

Vážení diskutéri, podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky, atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Prevázdkovateľ webstránky sa dištancuje od všetkých komentárov porušujúcich platnú legislatívu.