streda, 8. júl 2020

EP chce urýchlenie procesu vývoja vakcín proti SARS-CoV-2

0
Europoslanci dnes budú hlasovať o urýchlení postupu pri vývoji vakcín proti SARS-CoV-2. Čo obnáša toto nariadenie a aký postoj zaujmú europoslanci zastupujúci občanov Slovenskej republiky?

Bude fungovať plán obnovy EÚ?

0
Bratislava, 8. 7. 2020 - Európski lídri, ktorí sa plánujú stretnúť budúci týždeň (17. – 18. júla 2020 ) v Bruseli, vložili svoje nádeje do fondu na obnovu EÚ. 750 miliárd EUR má pomôcť zachrániť kontinent pred hospodárskou krízou, ktorá bola z…

Matovičova vláda znova porušuje zákon! Ozývajú sa hlasy odporcov 5G sietí

0
Sledujeme, že pre súčasnú vládu nie je žiaden problém nedodržať zákon. Arogancia moci tejto vlády sa prejavuje na každom kroku. Znova sa vzmáha aj na aktuálnom rokovaní NRSR, kde bez pripomienkového konania v skrátenom legislatívnom konaní sa má…

Na Námestí SNP v Bratislave včera prebehlo zhromaždenie pro choice (pro potratových) aktivistov

0
Amnesty international prišla podporiť toto stretnutie so sloganom „ Nebudeme ticho! Reprodukčné práva=ľudské práva“. Niektoré hesla vyzneli vulgárnejšie a agresívnejšie.

Je Počiatek taký „finančník“, že mohol za vilu vo Francúzsko zaplatiť 3,2 milióna eur?

0
Francúzske úrady začali od minulého roka zverejňovať zmluvné ceny predaja nehnuteľností od roku 2014.

Cigániková (SaS) nepovažuje vraždy miliónov detí za podstatnú vec!

0
Podľa Cigánikovej sa na aktuálne prebiehajúcej schôdzi NRSR ocitli štyri škodlivé zákony, ktoré bránia tzv. právam žien, zabiť počaté dieťa. Vraždy týchto detí, nepovažuje v súčasnej koronakríze za podstatné riešiť.

Začne druhá vlna koronavírusu?

0
V poslednýc dňoch znova počúvame o náraste nakazených ľudí novým koronavírusom. Po uvoľnení hygienických opatrení vírus opäť naberá na svojej sile. Príde druhá vlna pandémie?

utorok, 7. júl 2020

Boris Kollár v NR SR ustál odvolávanie z postu predsedu parlamentu alebo si zatancoval na politickom „hrobe“ svojich koaličných partnerov?

0
Na 9. schôdzi Národnej rady Slovenskej republiky sa rozhodovalo o osude Borisa Kollára. Poslanci o jeho odvolávaní z postu predsedu parlamentu rozhodovali v tajnom hlasovaní.

Prečo Facebook šikanuje Kotlebu a zablokoval mu profil? Žijeme v Severnej Kórei alebo v tvrdej totalite?

0
V nedeľu 5. 7. 2020 si Marian Kotleba založil profil na Facebooku. Ani nie za 48 hodín získal viac ako 5700 lajkov a dnes okolo 15:00 hod. mu Facebook profil jednoducho zablokoval.

Europoslankyňa Nicholsonová (SaS) chcela vystúpiť v NR SR, poslanci to zamietli

0
Europoslankyňa vládnej SaS požiadala plénum o vystúpenie v Národnej rade SR, tí jej žiadosť zmietli zo stola.

Včelári hlásia slabé medné výnosy s poklseom viac ako 50%

0
Zlé počasie skomplikovalo prácu včelárom, ktorí nedokázali plnohodnotne využiť kvetovú znášku. Viacerí hlásia pokles znášky o viac ako 50%. Všetci dúfajú, že im zapraje počasie v letných mesiacoch a dočkajú sa priaznivej medovicovej znášky.

Novým riaditeľom Prešovskej nemocnice sa stal oknár

0
Minister Krajčí (OĽaNO) menoval nového riaditeľa Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) J. A. Reimana v Prešove. Stal sa ním výrobca parapiet a okien Ľubomír Šarník.

NR SR: Na programe dňa bude odvolávanie B. Kollára

0
Bratislava, 7.7. 2020 – V kauze okopírovanej diplomovky Borisa Kollára došlo včera večer k obratu, keď po zasadnutí koaličnej rady, sa rozhodol sám Kollár, že predloží procedurálny návrh o svojom odvolaní.

Kotleba na sociálnych sieťach

0
V nedeľu v popoludňajších hodinách zverejnil predseda Ľudovej strany Naše Slovensko Marian Kotleba video, v ktorom hovorí o tom, že sa rozhodol vstúpiť na sociálne siete.

pondelok, 6. júl 2020

Bödör, Truban a rozprávka o zlatej rybke

0
Poznáte rozprávku o zlatej rybke? Ako to bolo?: „Keď ma pustíš, splním ti tri želania?“...

Slovanisti na futbale vyvesili transparent s heslom „White Lives Matter“

0
Fanúšikovia futbalového Slovana na zápase vyvesili transparent s heslom White lives matter, pričom skandovali vulgárne heslá na adresu premiéra Igora Matoviča.

Norbert B. zostane na slobode, sudca obvineného v rámci kauzy Dobytkár do väzby nevzal

0
Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, nevzal v nedeľu do väzby nitrianskeho podnikateľa Norberta B.

nedeľa, 5. júl 2020

Na futbale kričali "Matovič je ko... skur..." a vyvesili transparent "Na bielych životoch záleží" (Video)

0
Fanúšikovia futbalového klubu Slovan Bratislava nechali na domácom zápase proti Michalovciam odkaz súčasnému premiérovi Igorovi Matovičovi. Po pokrikoch "Matovič je kok... skur..." prišiel obrovský potlesk.

Zadržaných ďalších 28 migrantov zo Sýrie na území Slovenska

0
Tentoraz sa medzi zadržanými nachádzali aj tri deti.

Súd rozhoduje o väzbe Norberta B. a Petra K. v kauze Dobytkár

0
Norberta B. zadržala Národná kriminálna agentúra (NAKA) v piatok (3.7.) večer v rámci akcie Dobytkár.
Prihlásiť sa na odber Z domova