streda, 20. marec 2019

Markíza dostala pokutu viac než 33-tisíc eur, Joj Plus 8-tisíc

0
Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) udeľovala licencie aj pokuty vysielateľom. Markíza má zaplatiť vyše 33.000 eur, Joj Plus 8000 eur.

Nezaočkované dieťa vám už do predškolského zariadenia nezoberú

0
Úrad verejného zdravotníctva SR po odbornej diskusii prichádza s legislatívnym návrhom, ktorý uvádza zmeny v oblasti prijímania detí do predškolského zariadenia na základe ich očkovacieho statusu.

Krajský predseda SaS-ky o obyvateľoch obce, ktorú vypálili nacisti: Sú to potomkovia fašistických vrahov

0
Podľa člena republikovej rady SaS žijú v Ostrom Grúni iba potomkovia vraždiacich fašistov.

Slovenské pramene: Prameň rieky Nitra bol svedkom zázraku, ktorý zachránil ľudské životy

0
Aj keď je dnes prameň národnej rieky Nitra nad obcou Nitrianske Pravno (okres Prievidza) občas terčom vandalov a voda sa z neho piť neodporúča, stále je vďaka svojmu zachovaniu neživým pamätníkom ľudí, ktorí sa zaslúžili o zveľadenie jeho okolia.  

O rozpustení ĽS Naše Slovensko bude rozhodovať Najvyšší súd už v apríli

0
Najvyšší súd bude o rozpustení ĽS Naše Slovensko rozhodovať ešte pred voľbami do európskeho parlamentu. V rádiu Slobodný vysielač to včera oznámil predseda strany Marian Kotleba.

Kiska plánuje založiť politickú stranu, ponuku Progresívneho Slovenska a Spolu odmietol

0
Dosluhujúci prezident Andrej Kiska plánuje založiť vlastnú politickú stranu. Informácie priniesol portál SME, ktorému to mali potvrdiť dva zdroje.

utorok, 19. marec 2019

Ústavnoprávny výbor súhlasí s opätovným zavedením práva na odpoveď pre politikov

0
Verejní činitelia by mali mať opäť právo na odpoveď. Tento inštitút má znovu zaviesť novela tlačového zákona z dielne poslancov Smeru-SD Miroslava Číža a Dušana Jarjabka, s ktorou v utorok súhlasili členovia parlamentného ústavnoprávneho výboru.

Uchádzačov o post sudcu ústavného sudu výbor vypočuje vo štvrtok a piatok

0
Vypočúvanie kandidátov na sudcov Ústavného súdu (ÚS) SR bude vo štvrtok 21. marca a v piatok 22. marca so začiatkom o 9.00 h. V prípade potreby Ústavnoprávny výbor Národnej rady (NR) SR vypočuje zvyšok uchádzačov v pondelok 25. marca. V utorok o tom…

Prvé kolo na Slovensku vyhrali fanúšikovia satirickej stránky Zomri

0
Na známej kontroverznej satirickej stránke sa pochválili koho budú voliť ich fanúšikovia. A administrátori dali opäť jasne najavo čo si mysli o slovenskom národe.

Slovenské pramene: K liečivej studničke pri Lehote prichádzajú každoročne stovky pútnikov

0
Stovky pútnikov sa každoročne stretávajú v obci Lehota v okrese Nitra pri studničke, o ktorej liečivých účinkoch kolujú chýry už takmer sto rokov. Miesto nad Lehotou sa spája s udalosťami, ktoré siahajú do 19. storočia. Podľa rozprávania miestnych…

pondelok, 18. marec 2019

Vo vojenskom obvode Lešť vyhral tradične Kotleba. Čaputová a Šefčovič s nulou

0
Marian Kotleba mal už tradične výborný výsledok vo vojenskom obvode Lešť – vyhral tam už tretie voľby. Čaputovú a Šefčoviča tam nevolil nikto.

Komentár: Napriek nezáujmu štátu robia naši lekári a sestry svetovú medicínu

0
Každý z nás už snáď bohužiaľ pocítil na vlastnej koži žalostný a alarmujúci stav nášho zdravotníctva. Dlhotrvajúci nedostatok peňazí, korupcia, nedostatok liečiv, obrovská zadĺženosť, nedostatok personálneho zabezpečenia, ziskuchtivosť poisťovní. To…

Slovenské pramene: Obľúbený košický minerálny prameň volajú po českom generálovi

0
Najobľúbenejším minerálnym prameňom v Košiciach je prameň Anička, ktorý sa nachádza v rovnomennom rekreačnom areáli. Ľudovo ho nazývajú aj "gajdovka", a to po českom generálovi Rudolfovi Gajdovi, ktorý medzi rokmi 1922-1924 velil divízii v…

Poslanec obce Medzany Anton Vaňo (OĽaNO) dostal pre marenie priebehu volieb dvojročnú podmienku

0
Okresný súd v Prešove odsúdil v pondelok 43-ročného obecného poslanca z obce Medzany v okrese Prešov za volebný incident v Medzanoch na trest odňatia slobody v trvaní jedného roku s podmienečným odkladom na dva roky. Trestný rozkaz je právoplatný.

V obci, ktorú vypálili nacisti, Kotlebu za fašistu nepovažujú, vyhral tam prezidentské voľby

0
Obec Ostrý Grúň v januári 1945 vypálili nacisti, Kotlebu v nej však za nacistu, či fašistu nepovažujú – v prezidentských voľbách u nich zvíťazil.

Tak toto nemala robiť! Obľúbená detská speváčka FÍHA sa chcela vyjadriť k politike

0
Známa speváčka Martina Jelenová alias FÍHA, ktorú preslávili najmä obľúbené detské pesničky sa prerátala. Keď sa na svojej facebookovej stránke (FÍHA Tralala) určenej deťom vyjadrila k prezidentským voľbám, mnohých z jej fanúšikov to poriadne…

nedeľa, 17. marec 2019

Asociál na smrť dobil 28-ročného Dobšinčana. Vyšetruje sa to ako podozrenie z vraždy

0
Polícia vyšetruje smrť muža v okrese Rožňava ako podozrenie z vraždy. „V sobotu (16. 3.) vo večerných hodinách v meste Dobšiná, okres Rožňava, 28-ročný muž utrpel po fyzickom útoku zranenia, ktorým na mieste podľahol. Muža vo veku 22 rokov…

J. Zábojník: Nebudem odporúčať voličom, koho majú voliť v druhom kole

0
Neúspešný prezidentský kandidát Juraj Zábojník nebude odporúčať svojim voličom, koho by mali voliť v druhom kole prezidentských volieb. 

M. Kotleba: Napriek ignorácii sme vybojovali štvrté miesto. S plnou vážnosťou ideme do eurovolieb

0
„Napriek roky trvajúcej mediálnej ignorácii sme dokázali vybojovať štvrté miesto,“ povedal Kotleba na margo výsledkov prezidentských volieb na dnešnej tlačovej konferencii v centrále ĽS Naše Slovensko.

Ministerstvo zahraničných vecí SR: Odsudzujeme ilegálnu anexiu Krymu a Sevastopola

0
Slovenská republika kontinuálne podporuje suverenitu a územnú celistvosť Ukrajiny v jej medzinárodne uznaných hraniciach. Vyhlásilo to Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR v súvislosti s piatym výročím ilegálnej anexie…
Prihlásiť sa na odber Z domova