Zadržala pri obci Záhor Sudánca, bol administratívne vyhostený

6. december 2018, Július Vonkomer/zdroj: TASR
6. december 2018
Július Vonkomer/zdroj: TASR
Polícia zadržala v stredu (5. 12.) krátko po polnoci v katastri obce Záhor v Sobranskom okrese Sudánca.
ilustračný obrázok

Ako vo štvrtok informovala hovorkyňa Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície Sobrance Agnesa Kopernická, jeho nedovolené prekročenie štátnej hranice z Ukrajiny do SR najprv zaznamenali kamery. Policajti ho predviedli na oddelenie na účely zistenia totožnosti.
      Cudzinec prekročil hranicu neoprávnene a zdržiaval sa na Slovensku bez povolenia príslušných orgánov. "Z uvedeného dôvodu bol administratívne vyhostený s uložením zákazu vstupu na územie SR a  ostatných členských štátov Európskej únie na obdobie troch rokov," uzavrela.

Administratívne vyhostenie znamená, že cudzinec stratil oprávnenie zdržiavať sa na území SR a je povinný opustiť ho. O administratívnom vyhostení rozhoduje policajný útvar (oddelenie cudzineckej polície) a v rozhodnutí zvyčajne určí aj lehotu na vycestovanie do krajiny pôvodu, tranzitnej krajiny alebo ktorejkoľvek tretej krajiny, do ktorej sa štátny príslušník tretej krajiny rozhodne vrátiť a ktorá ho príjme.

Policajný útvar môže tiež cudzincovi určiť zákaz vstupu na územie SR alebo všetkých členských štátov EÚ v budúcnosti. Cudzinca však nemožno vyhostiť do štátu, v ktorom by bol ohrozený jeho život z dôvodov jeho rasy, národnosti, náboženstva, príslušnosti k určitej sociálnej skupine alebo pre politické presvedčenie, alebo v ktorom by mu hrozilo mučenie, kruté, neľudské alebo ponižujúce zaobchádzanie alebo trest smrti.

Takisto nemožno cudzinca vyhostiť do krajiny, v ktorej mu bol uložený trest smrti alebo je predpoklad, že mu v prebiehajúcom konaní bude uložený

 

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

SR má veľký potenciál vybudovať logistický uzol v Čiernej nad…
Viete aké úžasné je požičať si 500 miliónov eur?
Prezident PZ nariadil kontrolu pre nezrovnalosti v informáciách…
Špekulanti sa zmocnili lekární a urobili z nich obchod
Europoslanci chcú spoločné pravidlá pre národnostné menšiny v…
V prípade platinových sít súd vynesie rozsudok doplnený o…