Zadržali Švajčiara smerujúceho do Sýrie, obvinili ho z terorizmu

14. september 2018, zdroj: TASR
14. september 2018
zdroj: TASR
Bulharské úrady zatkli na hranici s Tureckom "po zuby" ozbrojeného švajčiarskeho občana, ktorý sa chcel údajne dostať až do Sýrie. Vo štvrtok o tom informovala prokuratúra.
ilustračný obrázok

Muža narodeného v roku 1988 zatkli 11. septembra na hraničnom prechode Kapitan Andrejevo a nasledujúci deň ho obvinili z trestných činov súvisiacich s terorizmom, uviedla bulharská agentúra BTA.
      Pohraničná polícia našla v jeho vozidle typu SUV, registrovanom vo Švajčiarsku, štyri strelné zbrane, okolo 400 nábojov, 24 nožov a mapu s trasou do provincie Idlib ležiacej na severozápade Sýrie, kde v súčasnosti prebiehajú boje.
      Muž uviedol, že chcel pomáhať civilistom v spomínanej sýrskej oblasti.
      Švajčiarske orgány naňho vydali zatykač po tom, ako sa na nich obrátil jeho otec s upozornením, že syn odišiel z domu s autom aj so zbraňami. Zároveň vložili do Schengenského informačného systému varovanie, že hľadaná osoba je ozbrojená.

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

Bezpečnostná rada OSN vyzvala na dôveryhodné prešetrenie náletu…
Ukrajinský prezident žaluje britskú spravodajskú stanicu BBC za…
Koordinácia postojov na úrovni V4 a EÚ v New Yorku
Socialisti v EP obviňujú Európsku ľudovú stranu, vraj kráča v…
Globálna ekonomika nesie so sebou aj riziko globálnych kríz
Pozostatky diktátora Franca pochovajú v madridskej katedrále…