Žiaci na školách majú povinné prednášky o nebezpečenstve extrémizmu a rasizmu

0 22. január 2019, Július Vonkomer
22. január 2019
Július Vonkomer
Už minulý rok ste nás upozornili na povinné prednášky, ktoré musia žiaci podstupovať na základných aj stredných školách v rámci vyučovania.
Podobné aktivity na školách pokračujú aj v tomto roku.

Jedná sa o prednášky s témami o nebezpečenstvách extrémizmu a o šikane a kyberšikane. Podobný mail nám prišiel aj nedávno s rozhorčením, že nejaká treťosektorová organizácia chodí po školách a vymýva deťom mozgy. Strach rodičov o vzdelávanie detí je zrejme menší, ako ochota opýtať sa školy, čo sa tam vlastne deje.

Nuž po slovenských základných školách nebehajú žiadne organizácie tretieho sektoru, sú to v podstate z vašich daní platení zamestnanci Slovenského národného strediska pre ľudské práva.

Čo to o tejto organizácii nám napovie aj slovenská wikipédia, kde sa dočítame, že Slovenské národné stredisko pre ľudské práva (známe aj ako SNSĽP alebo Stredisko) je národná inštitúcia na ochranu a podporu ľudských práv a v roku 2004 sa stalo slovenským antidiskriminačným orgánom. Stredisko bolo zriadené zákonom Národnej rady Slovenskej republiky č. 308/1993 Z. z. o zriadení Slovenského národného strediska pre ľudské práva, s účinnosťou od 1. januára 1994, na základe medzinárodnej zmluvy (Dohoda medzi vládou Slovenskej republiky a Organizáciou Spojených národov o zriadení Slovenského národného strediska pre ľudské práva - Oznámenie Ministerstva zahraničných vecí Slovenskej republiky č. 29/1995 Z.z.)

A čo vlastne takáto štátna organizácia robí? Do ich činnosti spadá napríklad:

  • Monitoring a výskum dodržiavania ľudských práv všeobecne, a zákazu diskriminácie osobitne, nezávislé zisťovania týkajúce sa diskriminácie a zhromažďovanie informácií o rasizme, xenofóbii a antisemitizme
  • Hodnotenie dodržiavania ľudských práv všeobecne a zákazu diskriminácie osobitne a vypracúvanie a uverejňovanie správ o dodržiavaní ľudských práv vrátane zásady rovnakého zaobchádzania v Slovenskej republike a vypracúvanie a uverejňovanie správ a odporúčaní o otázkach súvisiacich s diskrimináciou
  • Právna pomoc obetiam diskriminácie a prejavov intolerancie, poskytovanie služieb v oblasti ľudských práv, vydávanie odborných stanovísk vo veciach dodržiavania zásady rovnakého zaobchádzania, mediácia vo veciach súvisiacich s porušením zásady rovnakého zaobchádzania, právne zastupovanie v súdnych konaniach súvisiacich s porušením zásady rovnakého zaobchádzania a spolupráca s mimovládnymi organizáciami, legislatívny proces
  • Výchova a vzdelávanie v oblasti ľudských práv vrátane práv dieťaťa a zásady rovnakého zaobchádzania

Cieľovými skupinami vzdelávania sú žiaci a žiačky základných škôl, študenti a študentky stredných škôl, študenti a študentky vysokých škôl. V roku 2017 bolo zrealizovaných: 61 podujatí pre 1 483 žiakov a žiačok 26 základných škôl, 64 podujatí pre celkom 1 848 študentov a študentiek 19 stredných škôl. Každá ideológia, ktorá vládne, si v prvom rade vychováva svoju mládež tým, že na ňu pôsobí už od útleho veku. Liberálna demokracia nie je výnimkou a týmto spôsobom začala doháňať na čo pozabudla.

Mimochodom organizácia je platená priamo zo štátneho rozpočtu, teda z vašich daní, napríklad rozpočet na rok 2017 bol 553.242,00 € na bežné výdavky.

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

J. Hrabko: Vladimír Mečiar už mladým voličom nehovorí vôbec nič
ĽS Naše Slovensko chce, aby homosexuáli nemohli získať deti do…
Z OĽaNO vraj majú odísť niektorí poslanci do novovzniknutej…
O čom sa zhovárali Hlina s Kočnerom v hoteli Albrecht?
VIDEO Známy vlastenecký spevák Reborn naspieval obľúbenú ľudovú…
MIGRANTI SA UKRÝVALI NA PODVOZKU AUTOBUSU V KRUPINE

Diskusia k článku

Upozornenie: Pred publikovaním príspevku si prečítajte pravidlá diskusie

Vážení diskutéri, podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky, atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Prevázdkovateľ webstránky sa dištancuje od všetkých komentárov porušujúcich platnú legislatívu.