Žiaran požiadal europoslancov o pomoc: Niektorí už dokonca obratom reagovali

0 5. apríl 2020, J.Murgašová
5. apríl 2020
J.Murgašová
Stanislav Žiaran, ktorý sa so svojimi kolegami Pavlom Forischom a Václavom Nedvědom, približne od roku 2016 venuje prevažne trestnej činnosti oligarchov na Slovensku, požiadal väčšinu europoslancov o pomoc, formou otvoreného listu. Už v priebehu prvého dňa, kedy tak urobil, dostal niekoľko odpovedí so žiadosťou o poskytnutie ďalších informácií.
Foto: Pavol Forisch (vľavo) a Stanislav Žiaran, zdroj: spiegel.de

Na prvom mieste je Penta…

Pre čitateľov nie je žiadnym tajomstvom, že sa Stanislav Žiaran, Pavol Forisch a Václav Nedvěd venujú vo veľkej miere finančnej skupine Penta, ktorá má podľa ich tvrdení na svedomí mnohonásobnú trestnú činnosť. Títo páni podali OČTK viac, ako 50 trestných oznámení, ktoré sa vo veľkej miere týkajú práve slovenských „finančných žralokov“. To však nie je všetko. Spomínaní traja páni idú ešte ďalej v tvrdeniach. Sú totiž presvedčení, že trestná činnosť Penty nesúvisí iba s ekonomickou stránkou, ale zachádza aj do násilnej trestnej činnosti. V tejto súvislosti som ja, ako autor napísal v minulosti niekoľko článkov, ktoré po drobnom „oprášení“ budú publikované na novom spravodajskom webe Slovenský Informačný Servis.

V súvislosti s tvrdeniami o rôznych druhoch trestnej činnosti finančnej skupiny Penta, nejde zo strany pánov Forisch a spol. iba o domnienky a presvedčenie. Jedná sa o množstvo materiálu, ktorý za celé to obdobie pracne zozbierali. V mnohých prípadoch ich dôkazy tvoria aj spravodajské informácie, ktoré na Slovensku nie je jednoduché získať. Sú totiž väčšinou, po finančnej stránke drahé. Skoro všetky médiá týchto pánov označujú za toxické bytosti, vydieračov a kriminálnikov. Otázka znie prečo? Osobne si myslím, že skôr prostredie v inštitúciách na Slovensku je toxické. To, že Slovenská informačná služba je viac menej firma, ktorá sa venuje výlučne obchodovaniu z informáciami je verejne známe. O jej „tovar“ a „služby“ majú záujem mnohí vysokopostavení ľudia v našej spoločnosti. Podnikatelia, politici, štátna správa boli donedávna hlavní zákazníci tejto štátnej inštitúcie. A patrí medzi nich samozrejme aj Penta.

 

Kedy už konečne prestane financovať OČTK Penta…?

Nielen Marián Kočner, ale aj vedenie Penty donedávna štedro financovalo mnoho riadiacich pracovníkov v radoch OČTK, ktorí rozhodovali o tom, akým smerom sa rôzne trestné oznámenia pohnú. A nielen tie od Žiarana a Forischa. Samozrejme si nenamýšľajme, že sa tento stav už zmenil. Nová vláda funguje iba niekoľko dní, navyše nám tu zúri virománia, takže je naozaj nemožné za tak krátku dobu vyčistiť a hlavne vydrhnúť všetku tú špinu zažratú.

No a keďže stav vecí je taký, že si Forisch a Žiaran namiesto seriózneho preverovania vyslúžili od OČTK obvinenia, za ktoré im hrozí až 25 rokov väzenia, bolo nutné konať. Preto sa Stanislav Žiaran rozhodol a aj za svojich kolegov informoval väčšie množstvo euro poslancov o týchto skutočnostiach.

Otvorený list poslancom Európskeho parlamentu…

A tu je už znenie spomínaného listu v slovenskom jazyku:

„Vážený pán euro poslanec, 

 

Dovoľujem si vás osloviť s nasledujúcou žiadosťou. Od roku 2016 sa spolu s mojimi kolegami zaoberáme trestnou činnosťou oligarchov na Slovensku.  Podali sme viac ako 50 trestných oznámení týkajúcich sa podvodov v oblasti DPH, euro fondov, daní a inej majetkovej trestnej činnosti tzv. finančnej skupiny s názvom Penta. Táto skupina živiaca  sa predovšetkým ekonomickou trestnou činnosťou, pôsobí nielen na Slovensku, ale ja v ďalších štátoch EÚ,  okrem iného aj v Poľsku, Maďarsku,  Českej republike,  Rumunsku, atď. Všetky naše oznámenia boli adresované slovenským orgánom činným v trestnom konaní. Okrem toho som ja osobne, ale aj formou emailov informoval o podaných trestných oznámeniach, zavraždeného novinára J.Kuciaka.  Ako sám napísal bol som jeho veľký zdroj informácií. Nakoľko ale na Slovensku vládne mimoriadny stupeň korupcie,  všetky nami podané trestné oznámenia, aj napriek tomu, že boli doložené relevantnými dôkazmi, väčšinou získaných z verejne dostupných zdrojov, boli našimi orgánmi zastavené alebo odmietnuté. Dôvod bol jednoduchý.  Osoby a ich firmy, proti ktorým boli naše oznámenia smerované, patria k najbohatším ľuďom v našej krajine.

J.Kuciak po uverejnení na www.aktuality.sk (viď link článku) jedného z našich trestných oznámení, bol následne predvolaný na pohovor do sídla Penty a po niekoľkých mesiacoch zavraždený. Ja,  spolu s mojimi kolegami sme boli pred nedávnom obvinení slovenskými orgánmi za podávanie trestných oznámení, z trestného činu vydierania oligarchov z Penty a čelíme aj ďalším perzekúciám zo strany slovenských orgánov. Touto formou by som vás, ako jednu z najvyšších autorít EÚ,  chcel láskavo požiadať o pomoc.  

 Ako príklad uvediem jedno z trestných oznámení, týkajúce sa falošných bankových výpisov, doložených jednou z firiem, patriacej skupine Penta do súdneho spisu. O tom, že sú tieto bankové výpisy renomovaných európskych bánk  Unicredit,  Erste sfalšované, svedčí aj súdnoznalecký posudok, ktorý naše  tvrdenia o falšovaní potvrdzuje, a ktorý máme samozrejme k dispozícii. V prílohe  vám na ukážku posielam aj  niekoľko falšovaných výpisov .

 

Ďakujem a s pozdravom Ing. Stanislav Žiaran“

 

Prví europoslanci zareagovali obratom…

Ako som sa po včerajšom telefonickom rozhovore so Stanislavom Žiaranom dozvedel, dostal už niekoľko odpovedí na uvedenú žiadosť o pomoc. „Niektorí poslanci Európskeho parlamentu ma už včera požiadali o ďalšie informácie, týkajúce sa tejto záležitosti. Z odpovedí je zrejmé, že ich môj list zaujal a preto budeme v informovaní kompetentných členov Európskeho parlamentu pokračovať“, uviedol Žiaran.

 

Fotokópie bankových výpisov, ktorých pravosť napadli Forisch, Žiaran a Nedvěd na súde a podali aj v tejto súvislosti trestné oznámenie, zverejňovať zatiaľ nebudeme. Hoci znalecký posudok, ktorí si dali títo páni vypracovať potvrdil, že sú falošné, chceme počkať na opätovné prešetrenie danej záležitosti OČTK. Všetky dôkazy, vrátane spomínaného znaleckého posudku majú páni k dispozícii a pokiaľ o ne prejaví záujem ktorákoľvek kompetentná inštitúcia, budú jej bezodkladne poskytnuté. Kompetentní záujemcovia o poskytnutie dôkazov a materiálov, môžu poslať odkaz p. Žiaranovi aj cez Slovenský Informačný Servis na info@slovinfos.sk .

 

(Autor: Roman Kvalténi, zdroj: slovinfos..sk)

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

Mimoriadna správa: Na Trnavskej univerzite podali pedagógovia…
Katolíci slávia sviatok Svätej rodiny - Ježiša, Márie a Jozefa
Eurovoľby 2019: A. Kisku mrzí „potvrdenie nárastu sily…
Opäť dochádza k pokusom kupovať rómske hlasy, tvrdia rómski…
Pellegrini chce, aby EÚ pomohla Afrike
Sviatok Svätého Mikuláša

Diskusia k článku

Upozornenie: Pred publikovaním príspevku si prečítajte pravidlá diskusie

Vážení diskutéri, podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky, atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Prevázdkovateľ webstránky sa dištancuje od všetkých komentárov porušujúcich platnú legislatívu.