Zrada u Kotlebu? V poslaneckom klube ich je po novom už len trinásť

7. november 2018, Július Vonkomer/zdroj: TASR
7. november 2018
Július Vonkomer/zdroj: TASR
Na dnešnej tlačovej konferencii oznámil podpredseda poslaneckého klubu ĽS Naše Slovensko Martin Beluský, že poslanec Juraj Kolesár vystúpil z poslaneckého klubu.
Kolesár sa rozhodol utiecť od Kotlebu, dôvody sme sa zatiaľ nedozvedeli.

Juraj Kolesár kandidoval do parlamentných volieb v roku 2016 na kandidátke ĽS Naše Slovensko a to hneď zo štvrtého miesta. Beluský uviedol, že Kolesár patril k najneaktívnejším poslancom klubu, ako aj parlamentu. "Za celé volebné obdobie nepodal žiadnu interpeláciu a ani jeden pozmeňujúci návrh. Podpísal sa iba pod jeden zákon. Naši členovia a sympatizanti na východe, odkiaľ pochádzal, sa už dlhšie pýtali na jeho aktivity. Ťažko sa nám argumentovalo a presviedčalo, že je prínosom nášho klubu," vysvetlil.

      Kolesár dostal podľa Beluského niekoľko úloh, aby sa jeho aktivita zlepšila. "Poslanec odignoroval zasadnutie poslaneckého klubu, ktoré sme mali minulý týždeň, bez toho, aby sa riadne ospravedlnil," dodal Beluský s tým, že Kolesár svoj odchod oznámil formou listu.
      Beluský ho tiež vyzval k vzdaniu sa mandátu poslanca Národnej rady SR. V poslaneckom klube ĽSNS po odchode Kolesára ostáva 13 poslancov.

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

Múzeum ozbrojených zložiek Slovenskej republiky 1939-1945 prosí…
Pri výberových konaniach na pozície asistentov v materských…
Marian Greksa sa vzdal kandidatúry na starostu Petržalky
Prezident A. Kiska s delegáciou v pondelok odcestuje do USA
Ministerstvo životného prostredia sa dištancuje od konania…
Odborári majú viac ako 100.000 podpisov za referendum o…